New Jersey čtyřmi góly v poslední třetině otočilo zápas ve Philadelphii

Hokejisté Philadelphie Flyers sice ve druhém utkání semifinále Východní konference dlouho vedli nad New Jersey 1:0, ale v poslední třetině hosté zápas otočili, vyhráli 4:1 a v sérii srovnali na 1:1 na zápasy.

Philadelphia nastoupila do druhého utkání série velmi aktivně a za svůj nástup byla odměněna gólem Matta Reada, který nejprve na Brodeura nevyzrál, ale po přihrávce Braydena Schenna zpoza branky už se z úhlu trefil. V první třetině byli domácí lepší, ale další gól už nepřidali. Od druhé třetiny byli Devils lepčím týmem, ale domácí obrana v čele s ruským brankářem Iljou Bryzgalovem odolávala. Vyrovnat se podařilo ve 44. minutě švédskému nováčkovi Adamu Larssonovi. Devatenáctiletý bek se do sestavy posunul namísto zraněného útočníka Kovalčuka. Nejdůležitější moment utkání přišel v 52. minutě, kdy důrazný David Clarkson dostal New Jersey do vedení.

Hosté své vedení ještě pojistili góly Travise Zajace a v oslabení do prázdné branky završil skóre utkání obránce Bryce Salvador.

NHL - 2. kolo play-off - výsledek z noci na středu:

Východní konference

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 1:4
(1:0, 0:0, 0:4) - stav série 1:1
Branky: 3. M. Read - 44. A. Larsson, 52. Clarkson, 55. Zajac, 58. Salvador. Střely na branku: 20:35. Diváci: 19 972.
Brankáři: Bryzgalov - M. Brodeur.
Čeští hráči: JAROMÍR JÁGR (PHI): odehraný čas 14:01, plus/minus -1, 1 střela, JAKUB VORÁČEK (PHI): odehraný čas 15:59, plus/minus 0, žádná střela - PATRIK ELIÁŠ (NJD): odehraný čas 17:45, plus/minus +1, 1 střela, PETR SÝKORA (NJD): odehraný čas 11:05, plus/minus 0, žádná střela, MAREK ŽIDLICKÝ (NJD): odehraný čas 22:52, plus/minus +1, 2 trestné minuty, 4 střely.