Aktualizováno 26.2. 2015 13:34
video hokejové filmování

Je z něj SIMULANT? Za tenhle pád musí Neuvirth platit pokutu

Michal Neuvirth v dresu posledního Buffala ukazuje, že jeho brankařské dovednosti jsou výjimečné. Horší už je to s jeho hereckými výkony. Neuvirth musí uhradit pokutu za filmování v utkáni s Nashvillem.

Rodák z  Ústí nad Labem je po výměně Jhonase Enrotha do Dallasu jedničkou Buffala. Hlavně díky jeho výkonům se Sabers v únoru dařilo sbírat body více, než bylo zvykem. Neuvirth v utkání s Nashvillem, které Buffalo prohrálo 1:2 po samostatných nájezdech, chtěl svému týmu pomoci i něčím jiným, než svým brankařským umem. Kolem brankoviště projížděl Mike Santorelli, který se dostal do kontaktu s maskou českého brankaře. Ten toho využil a poroučel se k zemi. Rozhodčí udělili Santorellimu dvě minuty za nedovolené bránění.


Neuvirthovým počínáním se po zápase zabývala disciplinární komise NHL, která mu udělila pokutu ve výši dvou tisíc amerických dolarů. V přepočtu tedy zaplatí zhruba padesát tisíc korun. Pokuta přišla i z toho důvodu, že už se letos Neuvirth provinil podruhé. Filmoval totiž už v polovině listopadu v utkání s Torontem, ze kterého odešel jen s varováním. Stal se tak vůbec prvním brankařem potrestaným za filmování po letošní úpravě pravidla o filmování.


Letos spolu s Neuvirthem bylo potrestáno za podobný prohřešek dalších pět simulantů. Patří mezi ně James Neal právě z Nashvillu, obránce Montrealu P.K. Subban, Cal Clutterbuck hájící barvy Islanders, útočník Floridy Vincent Trocheck a švédský šikula ve službách Detroitu Gustav Nyquist.


Své hokejové dovednosti bude moci Michal Neuvirth předvést v noci ze čtvrtka na pátek, kdy se pravděpodobně postaví do branky proti Vancouveru, který střelecky táhne Radim Vrbata. Může si tak znovu říci o post reprezentační jedničky na domácím mistrovství světa.

nhl.com