Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2011

Neuvirth čaroval v brance Washingtonu. Byl výborný, chválil jej Ovečkin

Témata:

Český gólman Michal Neuvirth zářil v utkání NHL mezi Washingtonem a New Jersey, v němž vychytal Capitals vítězství 3:0.

Neuvirthův skvělý výkon nezůstal bez odezvy. Na českého brankáře se valila chvála ze všech stran. S hlubokou poklonou přispěchala i hvězda NHL a spoluhráč českého gólmana Alexandr Ovečkin. "Když si toho v útoku příliš nevypracujete, musíte to uhrát jinak. A náš brankář byl dnes výborný," uvedl útočník Washingtonu, který v zápase zaznamenal dvě asistence.
 

"Předváděl (Neuvirth) skvělé zákroky levou, pravou. A když chytá takhle, víme, že máme šanci vyhrát. V minulém utkání si v Detroitu připsal porážku, ale oklepal se z toho a dnes nás podržel," řekl Knuble na adresu českého gólmana, jenž v letošním ročníku trápí New Jersey - ve všech třech startech proti Devils vyhrál, navíc v nich inkasoval jen čtyři branky.
 

Chválou nešetřil ani trenér Capitals Bruce Boudreau. "Byl velmi dobrý. Přesně tohle potřeboval. V minulém zápase na sebe byl naštvaný za třetí gól v Detroitu (2:3) a dnes prokázal, že je to bojovník. Jakmile předvedl ve druhé třetině několik skvělých zásahů, věděl jsem, že bude pro soupeře velmi těžké ho překonat," uvedl kouč týmu.
 

Český gólman, kterému bylo ve středu 23 let, sám přiznal, že na rozdíl od předešlého zápasu se v brance cítil dobře. "V Detroitu to bylo hrozné, ale byla to pro mě dobrá zkušenost. Oni mají dobrý tým a jejich aréna je pravděpodobně nejtěžším místem, kde jsem hrál. Dnes už to bylo úplně jiné. Cítil jsem se v pohodě," uvedl Neuvirth.
 

Liboval si, že mu spoluhráči usnadnili práci. "Myslím, že jsem viděl každou střelu. Spoluhráči spoustu střel i zblokovali a odstavovali hráče před brankou. Neměl jsem zakrytý výhled a puk jsem viděl dobře," uvedl.
 

Neuvirth odchytal největší porci zápasů (43) z brankářské trojice Washingtonu. Jistotu, že bude pro play off jedničkou, ale nemá. Trenér ji zatím nestanovil a příští týden chce dát šanci Semjonu Varlamovovi.
 

"Stále nám chybí ještě devět zápasů základní části a máme tři dobré gólmany a jenom jednu branku. Takže to bude ještě zajímavé," komentoval situaci Neuvirth. Během sezony jsem se nevyvaroval výpadkům, ale poslední dobou se cítím dobře a sebevědomě. Myslím si navíc, že moje nejlepší zápasy ještě přijdou."

tn.cz / ČTK