Nejsmutnější Slovák současnosti? Hokejista Hossa

Téma:

Loni přestoupil Marián Hossa z Pittsburghu do Detroitu, protože věřil, že s ním vyhraje Stanley Cup. Bylo to nejhorší rozhodnutí v životě. Kdyby zůstal, dnes by slavil.

Před rokem měl na sobě dres Pittsburghu a se slzami na krajíčku sledoval, jak před jeho očima hráči Detroitu slaví zisk Stanleyova poháru.


Teď si to slovenský útočník Marián Hossa zopakoval s tím rozdílem, že jeho dres měl logo Red Wings a na ledě se radovali hokejisté Penguins. "Takový je život. Znovu se ukázalo, jaké zkušenosti přináší,“ prohlásil pro kanadskou televizní stanici TSN zklamaný slovenský útočník.


Podívejte se, jak Mariana Hossu utěšovali spoluhráči

Detroit prohrál v rozhodujícím sedmém utkání na domácím ledě 1:2, příčemž Hossa vyšel v celé finálové sérii naprázdno. Důvod? Hossa se těžko vyrovnával s tlakem spojeným s řečmi ohledně jeho loňského přestupu.


"Ať se vám to líbí nebo ne, ten tlak tam prostě byl," řekl Hossa. "V takových situacích se učíte. Byl jsem v napětí, dusilo mě to. Snažil jsem se s tím rvát, ale bylo to těžké a moc se mi to nedařilo," přiznal.


"Je třeba jít dál, ale je to trpká pilulka, kterou nebude lehké polknout,“ dodal Hossa, který sledoval, jak si jeho bývalí spoluhráči opájí šampaňským.


"Do jeho situace bych se nechtěl vžívat," komentoval ironii osudu detroitský Jiří Hudler, který však jedním dechem dodal, že Hossa se určitě v budoucnosti dočká. Smutek nad spoluhráčovým sportovním neštěstím ještě znásobil Hudlerovo zklamání z prohry.

Na "kdyby" se nehraje


Pokud si však myslíte, že Hossovi teď jako červotoč vrtá hlavou myšlenka, zda neměl zůstat v Pittsburghu, tak se budete mýlit. Podle křídelního útočníka by to v případě jeho setrvání v pensylvánském týmu nemuselo nutně skončit pittsburghským happyendem. Okolnosti by byly jiné.


"Pokud bych zůstal, tak by se možná nepodepsali kontrakty s jinými hokejisty a mužstvo by mělo jiné složení proti tomu současnému. Můžeme takhle teoretizovat hodiny. Svého rozhodnutí však nelituji,“ řekl důrazně Hossa.


Produktivní slovenský forvard vloni v létě namísto dlouhodobé smlouvy s Pittsburghem v hodnotě téměř 50 milionů dolarů přijal dohodu s Detroitem na jeden ročník za 7,5 milionů.


Bývalý spoluhráč Talbot: Sám ví, že se rozhodl nesprávně


A jestli mu tento fakt dával někdo z jeho bývalých spoluhráčů lidově řečeno "sežrat“? "Nikdo neměl narážky. Pogratuloval jsem jim a to bylo všechno,“ řekl Hossa.


Jeho někdejší spolubojovník Maxim Talbot, střelec obou gólů Penguins v sedmém zápase, se k tomuto tématu nicméně vyjádřil. "Řekl jsem mu pouze, dobrá práce, nic víc. Sám ví, že se rozhodl nesprávně. Není třeba mu to připomínat,“ řekl Talbot.


V tuto chvíli ještě slovenský hokejista neví, jestli v Detroitu zůstane. Podle Los Angeles Times však třicetiletý Hossa řekl, že zklamání z páteční prohry na něho doléhá příliš na to, aby uvažoval o své budoucnosti. "Jsem smutný. Pracoval jsem tvrdě, ale je potřeba mít i štěstí,“ uzavřel Hossa.

jvl TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 02:05
   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program