UZAVŘE SE KRUH?

Namlouvá si Pittsburgh Jágra? Šéfové se ptali hvězdného Malkina

Téma:

Už jen měsíc zbývá do uzávěrky přestupů v NHL a mnohé naznačuje, že by dres mohl změnit i dvaačtyřicetiletý Jaromír Jágr. Jeho New Jersey se nedostane do play-off a veterána asi vymění za mladší hráče. Teď to navíc vypadá, že by se Jágrův příběh uzavřel do krásného kruhu. Zájem o něj má totiž Pittsburgh. Tedy klub, kde Jágr před pětadvaceti lety začínal.

Jaromír Jágr se kdysi jako vlasatý mladík představil fanouškům NHL. V dresu Pittsburghu pomohl Tučňákům ke dvěma Stanley cupům. Od té doby znal číslo 68 celý hokejový svět. Největší úspěchy zažil právě v Pittsburghu, kde odehrál většinu zápasů a vstřelil většinu svých slavných gólů. Tahle pohádka, která začala v zámoří před čtvrtstoletím, by mohla mít pokračování. Prozradil to útočník Penguins Jevgenij Malkin.

 

„Vedení Pittsburghu se Malkina ptalo, jak by se mu líbilo hrát v jednom útoku s Jaromírem Jágrem. To je všechno, co vím. Potvrdil mi to sám Malkin,“ prozradil známý novinář Dejan Kovacevic.

 

Návrat osmašedesátky by byl krásným vyvrcholením kariéry. Navíc Jágr má v Pittsburghu stále dům, nemusel by řešit stěhování a po boku Crosbyho a Malkina by měl o kus blíže ke Stanley Cupu. Ani on sám svoji výměnu nevylučuje.

 

„Nemám tušení, jaké se mnou mají plány. Stejně to moc neovlivním. Prostě se teď budu snažit užít si každou chvíli na ledě a co nejvíc pomoci týmu. Pravděpodobnost, že budu vyměněný, je dost velká," řekl Jágr.

 

Když teď Jágr přijede do Pittsburghu jako soupeř, diváci na něj bučí. To by ale skončilo. Podle jedné ankety v novinách by totiž 85 procent fanoušků Jágrův návrat uvítalo. Jeden muž by ale z jeho příchodu měl určitě rozpačité pocity.

 

Obránce Robert Bortuzzo před dvěma měsíci Jágra tvrdě sestřelil a od vedení NHL za to dostal trest. Teď by spolu byli v jedné kabině. Jestli se opravdu bude konat návrat ztraceného syna se dozvíme nejpozději 2. března, kdy v NHL končí přestupové období.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program