TO JE VZOR DĚTÍ A NÁRODA

Mistr světa Pavelec řídil opilý a boural. Nesmí 20 měsíců za volant

Témata:

Jedna z největších českých hokejových hvězd Ondřej Pavelec má problémy se zákonem. Známý gólman ve svém luxusním voze boural a v krvi měl přitom téměř dvě promile alkoholu.

Za svůj prohřešek dostal od soudu roční podmínku a dvacet měsíců nesmí usednout za volant.
 

Ondřej Pavelec je hvězdou NHL, mistr světa a teď i pirát silnic se záznamem v trestním rejstříku. Na květnovou jízdu Kladnem ve svém luxusním sporťáku BMW M6 nebude vzpomínat rád. Kolem desáté dopoledne totiž boural a při dechové zkoušce mu bylo naměřeno přes dvě promile alkoholu v krvi.

Pavelec přijížděl ke křižovatce z jednosměrné ulice. Před ním jel řidič, který před ním zastavil na stopce. Hokejista už ale své nadupané auto nedobrzdil a zezadu do něj narazil a následně byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Náraz nebyl nijak velký a nikomu se naštěstí nic nestalo. Na každém z vozů ale vznikla stotisícová škoda.
 

"Já jsem byl normálně v opravně, tam mi to opravili a je to v pořádku,“ řekl řidič, kterého Pavelec naboural. Ten českého reprezentačního brankáře vůbec nepoznal. "To nevím. Já jsem to nehledal,“ dodal poškozený.

Ondřej Pavelec celý den nezvedal telefon a ani jeho manažer Josef Machala nebyl příliš sdílný. "On to nezavinil Ondra. A vůbec, proč bych se k tomu měl vyjadřovat,“ řekl Machala v telefonickém rozhovoru pro TV Nova.
 

Jenže jak se zdá, Pavelcova chyba to byla. Podle vyšetřování hokejista nedodržel bezpečnou vzdálenost. A hlavně řídil opilý. Nyní mu byl uložen podmíněný trest v trvání šesti měsíců se zkušební dobou na rok.

Pavelec tak nesmí za volant dvacet měsíců. To se ale podle soudce nevztahuje na zámoří, kde tráví gólman většinu roku. S Winnipegem Jets nedávno podepsal nový pětiletý kontrakt, který mu vynese kolem čtyř set milionů korun.

TV Nova TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 11:30

   FISA World Rowing Coastal Championships

   11:30

   Rychlá kola (12)

   12:00

   Magazín Evropské ligy (6)

   12:50

   NBA – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: FC Nantes - Dijon FCO

 • Nova Sport 2

  • 10:45 11:40

   Ligue 1 Highlights (17)

   11:40

   Kaunertal Opening & Total Fight

   12:05

   UFC Reloaded (9)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   16:00

   Element (402)

   16:10

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

Celý Program