Krejčí bodoval

Michálek pomohl Ottawě prodloužit vítěznou sérii. Pavelec zase nechytal

Milan Michálek (Ottawa) - Jacob Trouba (Winnipeg)
Zdroj: isifa.com

Milan Michálek se ve čtvrtečním utkání NHL podílel svým sedmým gólem v sezoně na výhře Ottawy nad Winnipegem 4:3. Jeho tým tak prodloužil vítěznou sérii na tři utkání. Český útočník se prosadil po šestizápasové odmlce, když v poslední minutě první třetiny střelou z mezikruží dostal Senators do vedení 2:1.

Jets, v jejichž brance znovu dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Al Montoya, ve druhé třetině vyrovnali zásluhou Evandera Kanea. Ve třetí části ale postupně zařídili náskok domácích Zack Smith s Clarkem MacArthurem a hosté pak už stihli pouze snížit.

V šestém zápase za sebou bodoval David Krejčí, který jednou asistencí přispěl k výhře Bostonu nad Nashvillem 3:2 v prodloužení a v tabulce produktivity českých hráčů má na prvním místě s 36 body dvoubodový náskok před Jaromírem Jágrem. V brance Predators odchytal celý zápas Marek Mazanec a připsal si 22 úspěšných zákroků.

Výsledky NHL: Washington - Carolina 3:4 v prodl., Ottawa - Winnipeg 4:3, Minnesota - Buffalo 4:1, Dallas - Montreal 4:6, Colorado - Philadelphia 2:1, Phoenix - Columbus 0:2, St. Louis - Los Angeles 5:0, San Jose - Edmonton 5:1.