VIDEO hemský asistoval

Michálek pomohl Ottawě gólem k výhře nad obhájcem titulu

Milan Michálek (Ottawa - Chicago)
Zdroj: isifa.com

Milan Michálek přispěl v pátečním utkání NHL za asistence Aleše Hemského jedním gólem k výhře Ottawy 5:3 nad Chicagem. Jindřichohradecký rodák zakončoval brankou na 3:0 pohlednou akci celého útoku: Hemský zatáhl puk po pravé straně z obranné do útočné třetiny, přihrál ho na střed Jasonu Spezzovi, který u levé tyčky našel osamoceného Michálka, který střílel do odkryté branky.

Hlavním strůjcem vítězství Senators nad obhájcem Stanleyova poháru byl Craig Anderson. Americký gólman, který týmu chyběl minulé tři týdny kvůli zranění, ve svém prvním utkání po uzdravení kryl 46 střel soupeře.

I díky jeho zásahům si ještě Ottawa drží teoretickou šanci na play off, když devět utkání před koncem základní části ztrácí z dvanácté příčky ve Východní konferenci šest bodů na poslední postupové místo do play off.

Předposlední tým Západní konference Calgary porazilo na svém ledě New York Rangers 4:3. Od první třetiny se ale muselo obejít bez českého obránce Ladislava Šmída, který po střetu s Derekem Dorsettem odstoupil ze zápasu. V dramatickém duelu hosté v rozmezí 23. až 26. minuty otočili z 0:2 na 3:2, ale v závěru druhé třetiny znovu dvakrát inkasovali. Rozdílovou trefu si připsal Mike Cammalleri, jenž od uzávěrky přestupů vstřelil v třináctí zápasech deset branek, z nichž čtyři byly vítězné.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Toronto 4:2, Columbus - Pittsburgh 1:2, Edmonton - Anaheim 4:3 v prodl., Dallas - Nashville 7:3, Calgary - NY Rangers 4:3, Ottawa - Chicago 5:3.