noc v nhl

Marek Mazanec už zase vítězí! U gólů byli Michálek i Erat

Marek Mazanec v duelu s Detroitem
Zdroj: isifa.com

Gólman Marek Mazanec dotáhl podruhé v řadě k vítězství svůj tým. Nashville Predators doma porazili Detroit 6:4 a český brankář kryl 21 střel. Na vítězství Ottawy nad Washingtonem měl podíl i Milan Michálek.

Mazanec inkasoval v pondělním utkání NHL čtyři branky, přesto si připsal druhou výhru v řadě. Přestřelka vygradovala v poslední třetině, v níž hosté třikrát snížili na rozdíl jedné branky, ale Predators vždy našli gólovou odpověď.

V duelu týmů z hlavních měst Kanady a USA porazila Ottawa na svém ledě Washington 3:1. Hosté se sice po akci Martina Erata ujali ve třetí minutě vedení, ale v dalším průběhu se už gólově prosazovali jenom Senators. U zrodu vyrovnávácí trefy stál Milan Michálek.

Hokejisté Chicaga udolali v domácím prostředí Los Angeles 1:0 a soutěž vedou o dva body před druhým Anaheimem. Hlavním hrdinou utkání byl brankář Antti Raanta, který kryl 26 střel soupeře a připsal si první čisté konto v NHL. Jediný gól zápasu vstřelil v osmé minutě Brandon Saad.

NHL:

Ottawa - Washington 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 14. Zibanejad (M. MICHÁLEK), 24. Turris, 60. MacArthur - 3. Ward (ERAT). Střely na branku: 38:35. Diváci: 20.193.

Chicago - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 8. Saad. Střely na branku: 30:26. Diváci: 22.161.

Nashville - Detroit 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)

Branky: 2. a 53. Wilson, 10. C. Smith, 24. Spalling, 46. Fisher, 60. Josi - 3. Abdelkader, 41. Dacjuk, 52. Quincey, 55. Eaves. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17.212.

Vancouver - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 25. Sestito, 37. Hansen, 58. D. Sedin - 16. Streit, 39. Giroux, 60. B. Schenn, rozhodující sam. nájezd Lecavalier. Střely na branku: 44:27. Diváci: 18.910.