Kuba přispěl k vítězství Ottawy nad Rangers

Obránce Filip Kuba se v nedělním utkání NHL podílel jednou asistencí na vítězství Ottawy na ledě New Yorku Rangers 3:1. Všechny tři góly Senators vstřelil Chris Kelly.

Kelly otevřel skóre v 5. minutě druhé třetiny brankou ve vlastním oslabení a ukončil střelecké trápení svého týmu, který se dočkal gólu po 202 minutách a 57 sekundách. Za stavu 1:1 pak v 58. minutě vstřelil vítězný gól a hattrick zkompletoval střelou do prázdné branky při power-play Rangers pouhou sekundu před koncem základní hrací doby.

Kelly přitom začal utkání smolně, když jeho slibná střela v první třetině skončila na břevně. "Na hattrick jsem v tu chvíli samozřejmě ani nepomyslel. Napadlo mě, proč se ten puk do háje nemůže odrazit do sítě," uvedl Kelly, jehož tým se nedokázal ani jednou prosadit ve čtvrtek proti San Jose ani v sobotu v duelu s Buffalem.

Do podobné situace jako Ottawa se dostali hokejisté Anaheimu, kteří podlehli Phoenixu 0:3 a už v druhém zápase za sebou nevstřelili gól. Devětatřiceti zákroky je vychytal brankář Ilja Bryzgalov, jenž v dresu Kačerů v roce 2007 vyhrál Stanley Cup. Pak však přestoupil do Phoenixu a od té doby si proti Anaheimu připsal už třetí čisté konto.

O dalšího klíčového útočníka přišli obhájci Stanleyova poháru z Chicaga. Už po 23 sekundách zápasu s Calgary, který Blackhawks nakonec vyhráli 4:2, odstoupil ze hry druhý nejproduktivnější hráč týmu Patrick Kane. S blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla se přidá na marodku k Mariánu Hossovi.

Vedle zranění Kanea se v první třetině odehrálo i vše podstatné, co se gólového účtu týče. Chicago totiž vyhrálo úvodní dvacetiminutovku 3:2, čtvrtý gól pak přidal až patnáct sekund před koncem základní hrací doby do prázdné branky Dave Bolland.

Sérii pěti porážek ukončili St. Louis Blues, kteří zvítězili na ledě lídra Severozápadní divize Vancouveru 3:2. Vítězný gól vstřelil ve 47. minutě Alexander Steen, který v páté minutě otevřel skóre. Pro Canucks to naopak je první porážka po čtyřech výhrách v řadě.

NHL - výsledky z noci na pondělí:

New York Islanders - Philadelphia Flyers 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 46. Parenteau (MARTÍNEK), 46. Nielsen - 14. Carle, 52. Nodl, 55. Briere. Střely na branku: 30:27. Diváci: 7773.

New York Rangers – Ottawa Senators 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Prust – 25. Ch. Kelly, 58. Ch. Kelly (KUBA), 60. Ch. Kelly. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18 200.

Chicago Blackhawks – Calgary Flames 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Bickell, 11. Bolland, 18. Toews, 60. Bolland – 14. Iginla, 17. Babčuk. Střely na branku: 32:26. Diváci: 21 112.

Anaheim Ducks – Phoenix Coyotes 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Pyatt, 38. Doan, 58. Stempniak. Střely na branku: 26:39. Diváci: 14 062.

Vancouver Canucks – St. Louis Blues 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 12. J. Hansen, 28. Bieksa – 5. A. Steen, 22. D´Agostini, 47. A. Steen. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18 860.