VIDEO medvěd žere tučňáka

KOUZLO SKONČILO. Vokouna vyhnal z brány Krejčí! A co Jágr?

Gólman Pittsburghu Tomáš Vokoun míří potupně na střídačku a v objetí svých spoluhráčů je David Krejčí. To je obrázek druhého zápasu mezi Pittsburghem a Bostonem. Medvědi jsou zase blíž ke Stanley Cupu.

Boston vyhrál i druhý zápas na ledě Penguins a k boji o finále Stanley Cupu je o dva kroky blíž. Vlastně se nedělo nic nového. Válel opět David Krejčí. Třetí gól do sítě Pittsburghu dal po úchvatné kombinaci právě český centr. Ještě nebyl konec první třetiny a Bruins vedli už 3:0.

To bylo moc i na Dana Bylsmu. Podruhé v průběhu play off sáhl ke střídání gólmanů. Tomáš Vokoun, který svými výkony zlikvidoval snažení New Yorku Rangers, musel z ledu.

Jenže ani Marc-Andre Fleury, který do bojů o Stanley Cup nastupoval jako gólmanská jednička, nechytal nijak zázračně. Však ho po třech minutách první střelou propálil Bryan Marchand.

Boston si vítězství s velkým přehledem pohlídal. Pittsburgh dostal na svém ledě šest gólů a to se mu v právě probíhající sezoně letos stalo jen jednou.

Jaromír Jágr pomalu procitá. Branku sice zatím nedal, ale vůbec to nevadilo. Pro své spoluhráče připravil další dva góly.

Finále Východní konference play off NHL - 2. zápas:

Pittsburgh - Boston 1:6 (1:4, 0:0, 0:2)

Branky: 20. Sutter - 1. a 20. Marchand (na druhou Jágr), 15. Horton, 17. Krejčí, 41. Bergeron (Jágr), 59. Boychuk. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 17 minut, z 12 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.619. Stav série: 0:2.

Celé play off NHL můžete sledovat na NOVA Sport i na VOYO.

18:05

NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)