Kouč Jelínek: Philadelphia Jágra POTŘEBUJE!

Marián Jelínek
Zdroj: Mediafax
Marián Jelínek
Téma:

Bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra byl překvapen, když se dozvěděl, že legendární hokejista odešel do Philadelphie. Nakonec v tom ale spatřuje výhodu.

Odchod české hokejové hvězdy Jaromíra Jágra do celku NHL Philadelphia Flyers překvapil i jeho přítele a bývalého osobního kouče Mariana Jelínka. Současný trenér extraligové Plzně to uvedl v pátečním rozhovoru pro agenturu Mediafax.

 

"Philadelphia mě tak trochu šokovala"

 

O získání pětinásobného vítěze Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL se dlouho praly jen celky Pittsburgh Penguins, Detroit Red Wings a Montreal Canadiens, nakonec ale všechny převálcovala Philadelphia Flyers. Generální manažer klubu Paul Holmgren nabídl Jágrovi roční kontrakt s gáží 3,3 milionu dolarů a ten kývnul.

 

 

"Upřímně říkám, že je to pro mě překvapení. Zhruba před měsícem jsem předesílal, že za největšího favorita považuji Detroit. Philadelphia mě tak trochu šokovala. A to i z toho důvodu, jaký styl hry vyznává," prohlásil Jelínek a pokračoval: "Mužstvo hraje agresivní, dost kontaktní hokej. Určitě nepatří k technickým týmům, které by podle mě Jaromírovi víc vyhovovaly. Ale lze v tom vidět i výhodu. Flyers Jardu potřebují, ostatní hráči ho zase ochrání."

 

V náhlém zvratu ve výběru Jágrova klubu prý mohlo sehrát roli více faktorů. Třeba hráčův agent Petr Svoboda."Věděl jsem, že Detroit s Pittsburghem mají nějaký náskok před Montrealem. Že do toho vstoupí ještě Philadelphia, jsem ale nečekal. Možná sehrálo roli také to, že tam Jardův agent Petr Svoboda hrál a má v klubu různé kontakty. Nevím, teď je těžké spekulovat, jak k takovému obratu došlo. Snad se pravdu jednou dozvíme," usmál se Jelínek.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ten je se svým bývalým svěřencem v dlouhodobém kontaktu, oba se znají velice dobře. "Mluvil jsem s ním těsně předtím, než odletěl do Ameriky. Spíš jsme ale řešili věci na úrovni Kladna a trenérů. Navíc v tu dobu ani nevěděl, jestli se vrátí do NHL, nebo přece jen zůstane v Rusku. Dlouho to nechával osudu, dopadlo to takhle," uzavřel lodivod plzeňských "Indiánů".

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program