Kouč Jelínek: Philadelphia Jágra POTŘEBUJE!

Marián Jelínek
Zdroj: Mediafax
Marián Jelínek
Téma:

Bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra byl překvapen, když se dozvěděl, že legendární hokejista odešel do Philadelphie. Nakonec v tom ale spatřuje výhodu.

Odchod české hokejové hvězdy Jaromíra Jágra do celku NHL Philadelphia Flyers překvapil i jeho přítele a bývalého osobního kouče Mariana Jelínka. Současný trenér extraligové Plzně to uvedl v pátečním rozhovoru pro agenturu Mediafax.

 

"Philadelphia mě tak trochu šokovala"

 

O získání pětinásobného vítěze Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL se dlouho praly jen celky Pittsburgh Penguins, Detroit Red Wings a Montreal Canadiens, nakonec ale všechny převálcovala Philadelphia Flyers. Generální manažer klubu Paul Holmgren nabídl Jágrovi roční kontrakt s gáží 3,3 milionu dolarů a ten kývnul.

 

 

"Upřímně říkám, že je to pro mě překvapení. Zhruba před měsícem jsem předesílal, že za největšího favorita považuji Detroit. Philadelphia mě tak trochu šokovala. A to i z toho důvodu, jaký styl hry vyznává," prohlásil Jelínek a pokračoval: "Mužstvo hraje agresivní, dost kontaktní hokej. Určitě nepatří k technickým týmům, které by podle mě Jaromírovi víc vyhovovaly. Ale lze v tom vidět i výhodu. Flyers Jardu potřebují, ostatní hráči ho zase ochrání."

 

V náhlém zvratu ve výběru Jágrova klubu prý mohlo sehrát roli více faktorů. Třeba hráčův agent Petr Svoboda."Věděl jsem, že Detroit s Pittsburghem mají nějaký náskok před Montrealem. Že do toho vstoupí ještě Philadelphia, jsem ale nečekal. Možná sehrálo roli také to, že tam Jardův agent Petr Svoboda hrál a má v klubu různé kontakty. Nevím, teď je těžké spekulovat, jak k takovému obratu došlo. Snad se pravdu jednou dozvíme," usmál se Jelínek.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ten je se svým bývalým svěřencem v dlouhodobém kontaktu, oba se znají velice dobře. "Mluvil jsem s ním těsně předtím, než odletěl do Ameriky. Spíš jsme ale řešili věci na úrovni Kladna a trenérů. Navíc v tu dobu ani nevěděl, jestli se vrátí do NHL, nebo přece jen zůstane v Rusku. Dlouho to nechával osudu, dopadlo to takhle," uzavřel lodivod plzeňských "Indiánů".

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Marseille - AS Saint - Étienne

   09:00 10:45
   10:45

   RunTour - Olomouc

   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

Celý program