Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jsem absolutně šťastný člověk, říká o svém návratu do NHL gólman Salák

Alexander Salák
Zdroj: Mediafax
Alexander Salák. Archivní foto
Témata:

Čtyřiadvacetiletý gólman Alexander Salák se těší na svůj comeback do zámořské NHL, kde po roce stráveném ve Švédsku oblékne dres Chicaga Blackhaks.

Odchovanec jihočeského hokeje Salák už v nejprestižnější hokejové soutěži klubů jednou působil, a to v sezoně 2009/2010, kdy byl hráčem Floridy Panthers.
 
Za hlavní celek ovšem nastoupil jen dvakrát (proti Carolině a Washingtonu) a "Panteři" oba souboje prohráli, což dopomohlo k odchodu českého brankáře do švédského Färjestadu.
 
Tam prožil báječný rok zakončený titul, na němž měl lví podíl. A tak ani nepřekvapilo, že se opět ozval klub z NHL. Tentokrát Chicago, které v lednu letošního roku získalo od Floridy na Saláka hráčská práva.
 
"Na ten rok ve Švédsku asi jen tak nezapomenu. Líbilo se tam mě i manželce, bylo to parádní období. A že se díky tomu vracím do NHL, o to je vše sladší. Jsem absolutně šťastný člověk," řekl Salák.
 
Dostat šanci v kádru loňského vítěze Stanley Cupu se nepoštěstí každému. "Když jsem byl v lednu vytrejdován do Chicaga, říkal jsem si, že moc větších klubů v NHL už není. Ta šance si tam zachytat mě hrozně lákala a je to tady!" poznamenal Salák nadšeně.
 
Že jsou pro něj Blackhawks svým způsobem krokem do neznáma, si vůbec nepřipouští. "Měl jsem obrovské štěstí, že jsem byl v kempu na Floridě a celý rok strávil v Americe, takže vím, jak to tam chodí. V Chicagu to bude jistě podobné. Navíc tam bude Míša Frolík, který je super kluk a určitě mi rád pomůže," těší se na svého krajana.
 
V této době ale Salák nové angažmá ještě tolik neřeší. Užívá si dovolené a rehabilituje po operaci ramene, kterou podstoupil zhruba před měsícem v Chicagu. "Všechno proběhlo naprosto v pohodě, teď hlavně relaxuji. Díky tomu zranění mám více času na rodinu a přátele, což není zase tak špatné," usmál se hbitý brankář.
 
Za oceán se vypraví až za dva měsíce. "S manželkou přiletíme do Chicaga tak na začátku srpna. Všechno v klidu zařídíme a samozřejmě také dobře potrénuji, abych se připravil na sezonu," prohlásil Salák a dodal: "Určitě bych za mužstvo rád odchytal co nejvíc zápasů! Pokud ale budu dvojkou, chci maximálně podporovat Crawforda Coreyho, který v tom případě asi bude jedničkou. Musíme spolu dobře vycházet, protože jen tak vytvoříme silný tým a můžeme dosáhnout nějakých úspěchů."
 
Díky angažmá v Chicagu zřejmě ještě vzroste Salákův potenciál pro českou reprezentaci. Ostatně nechybělo mnoho a jel i na letošní světový šampionát na Slovensko, odkud Češi přivezli bronzové medaile.
 
"Reprezentace je krásná věc, hraje se v ní za odměnu. Kdybych v ní byl i v příštím ročníku, bylo by to hezké, ale tohle se nedá plánovat. Spíš se budu soustředit na Chicago, od toho se bude všechno odvíjet," má jasno strakonický rodák.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 03:50 04:05

   KITE LIFE (3)

   04:05

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

 • Nova Sport 2

  • 04:00 08:00

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   09:00

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

Celý Program