Aktualizováno 30.3. 2015 20:18
Už je v TOP 10

Spoluhráči o Hudlerovi: Je to lídr a drží Calgary nad vodou

Jiří Hudler
Zdroj: isifa.com

V tichosti, bez většího zájmu médií, sbíral bod za bodem. Po nočních zápasech NHL se však definitivně zařadil mezi nejlepší hráče letošního ročníku. Jiří Hudler se prostřílel do desítky nejproduktivnějších hráčů ligy. Zažívá životní sezónu, které chybí jen jediné. Dotáhnout Calgary do play off.

Plameny od sedmé minuty na ledě Nashvillu prohrávaly, v desáté ale Bouma vyrovnal a dvě minuty před úvodní přestávkou přišel první hvězdný okamžik českého útočníka. Z jeho přihrávky těžil Russell a Calgary šlo poprvé v utkání do vedení.

 

Od té doby mělo Calgary utkání pod kontrolou a otěže držel právě Hudler. K tomu se krátce po polovině utkání dostal nahozený kotouč, jednatřicetiletý útočník ujel obraně Predátorů a v souboji jeden na jednoho nedal gólmanovi soupeře šanci. Úspěšný večer pak korunoval asistencí na druhý Boumův gól, který v závěru pečetil na 5:2.

 

 

Hudler si v poslední minutě utkání připsal devětašedesátý bod v probíhající sezóně, což jej řadí na desáté místo tabulky kanadského bodování. Přitom doposud nasbíral nejvíce 57 bodů za ročník. Právě on táhne svými góly a přihrávkami Plameny do bojů o Stanley Cup. Calgary zatím patří třetí místo v Pacifické divizi, na záda jim však dýchá jen jeden bod vzdálené Los Angeles.Jestli nakonec Hudler a jeho kolegové na vytoužené play off, v němž Calgary už pět nebylo, dosáhnou, ukáže až závěr základní části. Už teď se ale na hlavu českého hokejisty snáší slova uznání. „Je skvělý. Je to zkušený tvrdý hráč a velký lídr,“ chválí jej o šest let mladší spoluhráč Lance Bouma.

 

Jeden Stanley Cup už Jiří Hudler ve své sbírce má. Když jej ale před sedmi lety zvedal nad hlavu, bylo mu čtyřiadvacet roků a hrál teprve druhou kompletní sezónu v NHL. Tehdy tým táhli zkušenější hráči, dnes leží velká zodpovědnost právě na Hudlerovi. Český útočník však tlak zvládá na jedničku.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

Celý Program