Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

PAN NESMRTELNÝ

Jágrova štace v NHL nekončí! Dohodl se na nové smlouvě s New Jersey

Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com
Jaromír Jágr

Hokejový útočník Jaromír Jágr bude dál působit v týmu New Jersey Devils. Na srazu národního týmu v Praze dvaačtyřicetiletý nejproduktivnější Evropan v historii NHL uvedl, že před návratem do Evropy a před startem na světovém šampionátu se domluvil s vedením klubu na nové smlouvě.

K reprezentaci se Jágr připojil dva týdny po skončení základní části NHL, předtím svou účast na mistrovství světa nepotvrdil, i když o ní měl jasno.
 

"Nerozhodoval jsem se, jestli pojedu (na MS). Musel jsem si zařídit spoustu věcí v New Jersey. Dohadovali jsme se o kontraktu, mám tam pronajatý byt, auto. Musel jsem čekat do posledního momentu, než se všechno vyřeší," řekl Jágr po dnešním tréninku v Letňanech, kde začala další část přípravy národního týmu na šampionát. "Dá se říct, že jsme domluvení a příští rok budu opět hrát v Devils," doplnil Jágr s tím, že opět podepíše roční kontrakt.
 

Olympijský vítěz z Nagana přišel do New Jersey před rokem a přestože s týmem nepostoupil do play off, byl v klubu spokojen. "Z mého pohledu jsme měli mužstvo, abychom play off udělali. A věřím, že pokud se udělají jedna dvě změny, tak máme mančaft na to, abychom ho (za rok) udělali a možná se i dostali dále. Máme perfektního trenéra," uvedl Jágr na adresu Petera DeBoera.
 

Nyní už se plně soustředí na reprezentaci. Varoval však, že v jeho letech bude chvilku trvat, než si opět zvykne na zápasový rytmus a vyrovná se klubovým neúspěchem. "Poslední dva týdny (základní části) jsme hráli o play off, byl tak obrovský stres. Pak najednou šanci ztratíš, sezona skončí a všechno z tebe spadne. Dáš si dva týdny volno a pak to znovu rozjet je hrozně těžké," prohlásil Jágr.

ČTK/jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

Celý Program