Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2013 21:26
MAŠINA NA BODY

Jágr už není nejlepší. Překonal ho démon Krejčí

David Krejčí slaví se svým slovenským parťákem Zdenem Chárou gól proti Chicagu.
Zdroj: isifa.com
David Krejčí slaví se svým slovenským parťákem Zdenem Chárou gól proti Chicagu.
Témata:

Útočník David Krejčí z Bostonu díky asistenci ve pátém finále Stanleyova poháru na ledě Chicaga (1:3) překonal český rekord Jaromíra Jágra v produktivitě v jednom play off NHL. Krejčí nasbíral v 21 zápasech 25 bodů za devět branek a 16 asistencí. Jágr, jeho současný spoluhráč v týmu Bruins, si v roce 1992 připsal v dresu Pittsburghu ve 21 duelech 24 bodů za 11 tref a 13 asistencí.

Krejčí už překonal v roce 2011 Jágrovo maximum v počtu branek v jednom play off, když při cestě Bostonu za triumfem vstřelil 12 gólů.
 

Překonal tak Jágrovy výkony z let 1992 a 1996, kdy nasbíral 11 přesných zásahů. Nyní vyrovnal také maximum v počtu asistencí, které držel dosud z roku 2001 Milan Hejduk z Colorada.
 Sedmadvacetiletý Krejčí vede produktivitu o šest bodů před Patrickem Kanem z Chicaga a spoluhráčem Nathanem Hortonem a míří za druhým triumfem v kanadském bodování play off.
 

Finálovou sérii můžete EXKLUZIVNĚ sledovat na NOVA Sport a VOYO.
 

V roce 2011 to dokázal jako první český hráč v historii a nasbíral tehdy v 25 duelech rovněž 23 bodů. Dvakrát se to povedlo z Evropanů jen Švédovi Peteru Forsbergovi.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

ČTK