číslo 68 odvážná slova

Jágr šokoval! Chci hrát do 50 let, řekl v zámoří

Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com
Jaromír Jágr
Témata:

V NHL má za sebou už 20 sezon a na konci té poslední mluvil po mistrovství světa o únavě. Ta je ale zřejmě dávno pryč. Jaromír Jágr si přes léto odpočinul a nyní šokoval novým prohlášením. Chce hrát do 50 let!

Když Jágr dorazil do New Jersey, opět se kolem něj obsypalo hejno reportérů. A dvaačtyřicetiletý dobře naložený chlapík se rozpovídal.


"Jestli je to moje poslední sezona? To vám nemůžu vám říct. Pokud zůstanu zdravý, tak to snad nebude můj poslední hokejový rok. Chci hrát do padesátky, možná i déle. Ale NHL chci hrát jen v tom případě, pokud na to budu dost dobrý. Nechci tu být jen proto, že tu jsem," řekla česká hokejová ikona.


Jágr znovu podepsal s new Jersey kontrakt na jednu sezonu, která mu vynese 3,5 milionu dolarů jako základ a další 2 miliony si může vydělat na bonusech.


"Čím díle budu hrát NHL, tím větší je to výzva. Jsou tu nejlepší hráči světa. Pokud na to mám, pak tu chci být. Pokud ne, půjdu jinam," opakuje ještě jednou Jágr.


Jágr nasbíral v NHL zatím 1755 bodů a nahání ve statistikách Steva Yzermana. Mezi střelci je sedmá nejlepší v historii, dal už 705 gólů a jen tři mu chybí na Mika Gartnera.


Nabízí se otázka, kolik toho ještě stihne. "Naštěstí nejsou žádná pravidla na to, do kolika může hokejista hrát. Ale prosadit se bude těžší, to se rozumí, je tam spousta mladých kluků," usmívá se Jágr.


U mezi nimi se ale vždycky dokázal prosadit. A tak je možná, že na předsezónní přípravu nepřijel naposledy. Už nyní je Jágr 14. nejstarší hráč historie NHL. Gordie Howe končil, až když mu bylo 52.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program