Aktualizováno 8.10. 2013 09:32
VIDEO drama v edmontonu

JÁGR se poprvé trefil, gól dal i Eliáš. New Jersey přesto prohrálo

Zdroj: Nova Sport

Hokejisté New Jersey v dramatickém pondělním utkání NHL podlehli v Edmontonu 4:5 po samostatných nájezdech. V základní hrací době se za poražené Devils, kteří v zápase promarnili vedení 3:0, poprvé v sezoně trefili Jaromír Jágr i Patrik Eliáš. Slavnější český útočník otevřel skóre utkání a Eliáš po obratu Oilers zachránil hostům v závěrečné minutě gólem v oslabení alespoň bod.

Jágr minulý zápas dohrával ve čtvrté útočné řadě, v duelu s Oilers ho ale trenér týmu Peter DeBoer znovu zařadil do první formace po bok krajana Patrika Eliáše. A tento tah se brzy vyplatil: český útočník ve třetí minutě převzal ve středním pásmu přihrávku od Marka Židlického, zavezl puk to útočné třetiny a střelou z mezikruží přes bránicího Jeffa Petryho skóroval.

Na Jágra, který i v součtu se zápasy play off nedal gól v předchozích 26 utkáních, navázali v dalším průběhu Damien Brunner a Michael Ryder a zvýšili tím náskok Devils na 3:0. Oilers se ale v závěrečné třetině vzepřeli osudu a čtyřmi brankami, u jedné z nichž asistoval Aleš Hemský, otočili skóre.

Hosté se nepoložili a v závěrečné power play srovnal Eliáš, jehož nahození z rohu kluziště si srazil do vlastní branky Andrew Ference. V rozstřelu kralovali domácí - Jordan Eberle i David Perron překonali Martina Brodeura, zatímco se oba hostující hráči neprosadili.

Edmonton - New Jersey 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0)

Branky: 46. Nugent-Hopkins, 50. Ference, 52. Perron, 54. Hall (Hemský), rozhodující sam. nájezd Eberle - 3. Jágr (Židlický), 9. Brunner, 25. Ryder, 60. Eliáš (Židlický). Střely na branku: 27:25. Diváci: 16.839.

Los Angeles - NY Rangers 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 33. Muzzin - 14. a 31. B. Richards, 45. McDonagh. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.118.