video mezi legendy

Jágr pálí dál! Gólem číslo 695 překonal Messiera a zařídil vítězství

Jaromír Jágr
Zdroj: Getty Images

Jaromír Jágr je k nezastavení! Dalším gólem a asistencí pomohl týmu New Jersey Devils k vítězství 4:1 nad Montrealem a posunul se na 7. příčku střelecké tabulky celé historie NHL. Nyní se mu dívá na záda i Mark Messier.

Jágr má na svém kontě už 695 gólů a před ním už je jen šestice legend Wayne Gretzky, Gordie Howe, Brett Hull, Marcel Dionne, Phil Esposito a Mike Gartner.

JAROMÍR JÁGR A GÓL ČISLO 695

Jágr Messiera dohnal 21. prosince v duelu s Washingtonem. Od té doby vyšel v deseti zápasech střelecky naprázdno a prosadil se až v Montrealu, kde v 18. minutě utkání zpětnou kličkou oklamal obránce Joshe Gorgese a svým čtrnáctým gólem v letošní sezoně vyrovnal na 1:1.

Devils, kteří nastoupili opět bez Patrika Eliáše, pak rozhodli o svém vítězství dvěma góly v úvodu druhé třetiny, kdy se nejprve v přesilovce trefil Eric Gelinas a posléze zvýšil na 3:1 Adam Henrique. Výhru v poslední minutě zápasu pečetil trefou do prázdné branky po Jágrově přihrávce Dainius Zubrus.

Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu hned za brankářem Martinem Brodeurem, který možná odchytal svůj poslední zápas v kariéře v Montrealu, kde se před 41 lety narodil. A odvedl zde skvělou práci, když zneškodnil 29 z 30 střel Canadiens, přičemž hned pětkrát vychytal českého reprezentačního kapitána Tomáše Plekance.

GÓL JAKUBA VORÁČKA

Vedle Jágra se z českých hokejistů v jedenácti úterních zápasech střelecky prosadil už pouze Jakub Voráček, který svým třináctým gólem v sezoně pomohl Philadelphii k výhře 4:3 v Buffalu.

Výsledky:

Boston - Toronto 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Branky: 4. Marchand, 11. Bergeron, 50. Campbell - 6. a 13. Bozak, 28. Gardiner, 42. Van Riemsdyk. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.565.

NY Rangers - Tampa Bay 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 12. B. Richards - 22. Hedman, 22. Kučerov (GUDAS). Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.006.

Washington - San Jose 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 33. Ovečkin - 14. Kennedy, rozhodující sam. nájezd Marleau. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18.506.

Buffalo - Philadelphia 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Branky: 7. Hodgson, 47. D'Agostini, 57. Ennis - 22. VORÁČEK, 54. Schenn, 56. Hartnell, 60. Lecavalier. Střely na branku: 19:33. Diváci: 18.667.

Montreal - New Jersey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 8. Pacioretty - 18. JÁGR, 22. Gelinas, 25. Henrique, 60. Zubrus (JÁGR). Střely na branku: 30:19. Diváci: 21.273.

Dallas - Edmonton 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Branky: 1. E. Cole, 9. Garbutt, 11. Jamie Benn, 22. Eakin, 60. Daley - 4. Schultz, 31. Gagner. Střely na branku: 30:33. Diváci: 12.823.

Chicago - Colorado 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 29. Oduya, 48. Shaw - 15. a 65. Barrie, 17. O'Reilly. Střely na branku: 48:26. Diváci: 21.412.

St. Louis - Phoenix 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 10. a 33. Oshie - 40. Ekman-Larsson. Střely na branku: 18:21. Diváci: 16.571.

Nashville - Calgary 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky: 16. Weber, 41. Ellis, 43. C. Smith, 51. Stalberg - 19. Stempniak (HUDLER), 54. Bäcklund (HUDLER). Střely na branku: 34:24. Diváci: 15.730.

Minnesota - Ottawa 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 14. MacArthur, 46. Condra, 58. Turris. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.117.

Florida - NY Islanders 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky: 1. Barkov, 16. Shore, 20. Bjugstad, 36. Upshall - 40. McDonald, 43. Vanek. Střely na branku: 26:33. Diváci: 13.730.

Vtip, nebo nová kariéra? Jágr ukázal, v jakém sportu chce na olympiádu. Hokej to není...

Dietář Jágr u zdravé stravy vydržel měsíc: Vrací se k jitrnicím a prejtu!