Češi v NHL

Jágr dohnal Yzermana! Devils ale znovu prohráli

Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com

Jaromír Jágr si v sobotním utkání New Jersey na ledě Dallasu připsal jednu asistenci a v historickém pořadí nahrávačů NHL dohnal s celkovým počtem 1063 přihrávek sedmého Steva Yzermana. Těžko ho to však mohlo těšit, protože zároveň byl na ledě u čtyř inkasovaných gólů, Devils prohráli 3:4 a připsali si třetí porážku v řadě.

Domácí Stars už v první třetině získali vedení 2:0 poté, co se trefili Jason Spezza a Tyler Seguin, který je s 23 góly nejlepším střelcem sezony. "Ďáblové" v úvodu prostřední třetiny dokázali manko smazat díky gólům Jona Merrilla a Erica Gelinase, jenže Trevor Daley a Shawn Horcoff ještě do druhé přestávky vrátili Dallasu dvoubrankový náskok.

Ve třetím dějství nahradil Coryho Schneidera v brance New Jersey Keith Kinkaid a hosté vyvinuli maximální snahu, aby znovu dohnali ztrátu. Zatímco v úvodních čtyřiceti minutách byl poměr střel na branku 33:20 ve prospěch Dallasu, v poslední dvacetiminutovce Devils přestříleli domácí 11:3. Jenže kontaktního gólu se dočkali až 67 sekund před závěrečnou sirénou, kdy po Jágrově typické střele z kruhu pro vhazování dotlačil puk do branky veterán Scott Gomez.

Tyler Seguin se na výhře Dallasu podílel kromě gólu ještě jednou asistencí a znovu tak přeskočil na čele kanadského bodování Jakuba Voráčka, který už v odpoledním utkání přispěl stejným dílem k výhře Philadelphie 5:1 nad Carolinou.

Voráček, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, se střelecky prosadil v 25. minutě v přesilovce, kdy zvýšil na 3:1 pro domácí. V jedenácté minutě druhé třetiny stál pak u zrodu akce, která skončila gólem Michaela Raffla na 5:1. Voráček má na kontě 37 kanadských bodů za jedenáct branek a 26 asistencí, Seguin má o jeden bod víc.