Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.7. 2013 17:05
galerie vzdal by se čísla?

Jágr do Devils? Má to háček! Dokážete si ho představit bez čísla 68?

Jaromír Jágr a New Jersey Devils
Zdroj: isifa.com
Jaromír Jágr a New Jersey Devils
Témata:

Myslíte, že Jaromír Jágr opravdu odehraje další sezonu v NHL v dresu New Jersey Devils? Prý už se byl podívat v hale a v týmu má dobré kamarády. Ale pozor! Možná by se musel vzdát čísla 68!

Dokážete si představit Jaromíra Jágra bez tradiční osmašedesátky na zádech? Ne, to snad ani nejde. Jenže v New Jersey si potrpí na pořádek. Majitel Devils Lou Lamoriello kdysi zavedl pravidlo, že nikdo z hráčů nesmí mít číslo vyšší, než 40.
 

16

GALERIE: Tváře a dresy Jaromíra Jágra

Zdroj: isifa.com

Jaromír Jágr a jeho dresy - 5

Hodnocení:


 

Co s tím? Kývl by Jágr na smlouvu, kdyby si musel vybrat jiné číslo? Snad by to nebylo tak horké. V historii Devils totiž pamatují dvě výjimky, kdy šéf klubu zamhouřil oči. Jenže dopadlo to katastrofálně.


PSALI JSME


Poprvé to bylo v době, kdy New Jersey získali z Toronta Douga Gilmoura. Ostřílený borec s číslem 93 na zádech se ale v klubu trápil a po dvou sezonách, kdy trávil čas spíše než na ledě, v péči lékařů, zase odešel.


Ani druhá anabáze borce s vysokým číslem nebyla úspěšná. Alex Mogilnyj se svým tradičním číslem 89 v sezoně 2005/06 přišel z Toronta. Jenže jen vzpomínal na zašlou slávu a hodně paběrkoval. Borec, který uměl dát za sezonu i 76 branek odehrál v Devils své poslední zápasy v NHL a tehdy nastřílel jen 12 gólů, což pro něj byla nápověda, aby už skončil.


ČTĚTE TAKÉ


Co by čekalo Jaromíra Jágra, kdyby i on dostal výjimku, a mohl hrát s číslem 68, není jasné. Ale v dresu Devils by to s vysokým numerem na zádech snad ani neměl zkoušet.
 

A co by si Jágr případně vybral? V české lize začínal z číslem 15. V reprezentaci na mistrovství světa v roce 1990 měl na zádech 22. Příští sezona by měla být jeho dvaadvacátou v NHL.

ram TN.cz