ČEŠI ZÁŘILI

Hudlerova formace drtila Toronto, Hemský první hvězdou

Hudler
Zdroj: isifa.com

Jiří Hudler bodoval zatím v každém březnovém utkání, ale tak povedený večer jako v pátek proti Torontu český hokejista ve službách Calgary v tomto měsíci ještě nezažil.

Spolu s parťáky z útoku Seanem Monahanem (2+1) a Johnnym Gaudreauem (1+2) zařídili při výhře 6:3 čtyři ze šesti branek. Hudler na dvě nahrál a tečí v přesilovce v polovině utkání zarovnal svoji letošní bilanci na 25 gólů a 60 kanadských bodů. Oba výkony jsou nová sezónní maxima olomouckého rodáka.

Flames v posledních sedmi utkáních, kdy nastupovali bez zraněného kapitána Marka Giordana, ztratili pouze tři body. Včerejší výhra je v tabulce Pacifické divize posunula na druhé místo za bezkonkurenční Anaheim.

Kačeři vstupovali do duelu s Minnesotou jako jeden ze šesti celků srovnaných na 91 bodech, po něm jim znovu patří vedení v lize. S Divochy se sice trápili, ale nakonec se jim podařilo i pošesté v řadě na jejich ledě zvítězit - a opět o gól. Ve 34. minutě rozhodl Jakob Silfverberg, jenž sklepl puk po Despresově střele.

Švédský olympionik už v úvodní třetině asistoval u Beaucheminovy branky. Gólman Ducks John Gibson, jenž ve středu šestkrát inkasoval v zápase s Calgary, tentokrát dovolil ze 33 střel skórovat pouze Zachu Parisemu při početní výhodě.

Aleš Hemský byl nejzářivější z Hvězd v utkání s Washingtonem, při hledání hlavního hrdiny večera to uznali i novináři. Pardubický rodák svými nahrávkami při přesilovkách připravil dva góly Dallasu, zvláště druhou akci doporučujeme zhlédnout v sestřihu.

Speciální formace byly primárním důvodem, proč Stars v americké metropoli zvítězili 4:2. Třetí výhra v řadě a pátá z posledních šesti utkání jim ještě uchovává jakousi naději na play off, na poslední postupovou příčku však stále ještě ztrácejí pět bodů a před nimi jsou navíc další dva týmy.