Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

diskriminace mohou za to češi?

Hrdá hokejová Kanada sahá k opatřením. Už žádný gólman z Evropy!

Ondřej Pavelec
Zdroj: isifa.com
Ondřej Pavelec
Témata:

Vokoun, Lundquist, Pavelec, Niemi, Rask. Zámořská NHL zjišťuje, že evropští gólmani ovládají hokejový svět. A tak hrdá Kanada sahá k opatřením. V nižší CHL budou moci chytat jen Kanaďané!

Organizace Canadian Hockey League (CHL), která v zámoří zastřešuje tři hlavní juniorské hokejové soutěže, potvrdila svůj nedávný záměr omezit příchod evropských gólmanů, aby dala větší prostor k rozvoji kanadským brankářům. Letos při juniorském draftu, který se uskuteční 3. července, budou mít kluby poslední možnost, jak gólmana z Evropy získat. Následně to již nebude možné.
 

Kanaďané možnost zakázat evropské brankáře v juniorských soutěžích veřejně zvažovali již před dvěma týdny, současným opatřením ji potvrdili. Od roku 2014 již nebude možné evropské brankářské talenty draftovat. Ti, kteří v soutěžích působí nyní či budou vybráni při letošním draftu, však mohou v zámořských juniorských ligách dochytat do té doby, dokud jim to bude umožňovat jejich věk.


PSALI JSME


"Brankář je v hokeji tím nejdůležitějším,"
řekl šéf CHL David Branch. "Ve spolupráci s představiteli kanadského hokeje jsme došli k tomu, že je nutné pomoci kanadským brankářům ve vývoji a zvýšit jejich šance na to, aby mohli chytat v našich ligách a následně pokračovat na vyšší úrovni."
 

Kanaďané cítí potřebu pomoci svým gólmanům s ohledem na brankářskou krizi, do níž se kolébka hokeje dostala. Finalisty na Vezinovu trofej určenou nejlepšímu brankáři NHL jsou letos poprvé tři Evropané: Švéd, Fin a Rus. Nejlepším gólmanem mezi juniory byl zvolen Čech Patrik Bartošák.


ČTĚTE TAKÉ


Juniorský šampionát - v zámoří vždy velmi pečlivě sledovaný - dokázali Kanaďané ovládnout naposledy před čtyřmi lety, kdy vyhráli popáté za sebou. Od té doby čekají na triumf marně a vina mířila často právě na brankáře. Kanaďané navíc nemají ani jasnou jedničku pro olympiádu v Soči.

"Z mého pohledu je to o příležitosti," prohlásil již dříve bývalý gólman NHL Ron Tugnutt. "S gólmany v naší zemi to není špatné a vychováváme je správně. Jen prostě nedostávají šanci se na scénu pořádně dostat," míní.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

ČTK, ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program