Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 2. 2012

Hokejová legenda Nolan definitivně končí

Témata:

Kanaďan Owen Nolan oznámil v noci na středu v San Jose na tiskové konferenci konec své hráčské kariéry. Mezi hokejovými mantinely působil dlouhých 21 sezon.

Brzy čtyřicetiletý Nolan načal kariéru v NHL už v roce 1990 jako hráč Quebeku Nordiques. Později hrál v soutěži ještě za týmy Colorado Avalanche, San Jose Sharks, Toronto Maple Leafs, Phoenix Coyotes, Calgary Flames a Minnesota Wild.
 
Loňskou sezonu odehrál ve švýcarském Curychu a letos v létě se vrátil do NHL, když podepsal smlouvu s Vancouverem Canucks. Ale ještě před začátkem sezony ho vedení klubu propustilo, protože se nevešel do kádru, a stal se tak volným hráčem.
 
Celkem odehrál v NHL 1200 zápasů, v nichž dal 422 gólů a přidal 463 asistencí. V play off pak přidal v 65 utkáních 21 branek a 19 přihrávek.
 
Pětkrát si zahrál Utkání hvězd NHL a v roce 1997 předvedl proti Dominiku Haškovi takzvanou "Called Shot", kdy ukázal, kam vystřelí a následně českého brankáře přesně na to místo překonal, čímž navíc dovršil v utkání hattrick.
 
Ačkoliv se Nolan narodil v Severním Irsku, reprezentoval Kanadu. S ní vyhrál na olympijských hrách 2002 v Salt Lake City zlatou medaili a je také mistrem světa z Helsinek z roku 1997.

Mediafax