Havlát dal dva góly a zařídil výhru San Jose. O výhře Phoenixu rozhodl Hanzal

Stejně jako o den dříve Jakub Voráček, i tentokrát rozhodli prodloužení zápasů play off čeští útočníci, podařilo se to Martinům Havlátovi a Hanzalovi.

První gól Havláta padl v přesilové hře, kdy střelu obránce Boyla tečoval před brankářem Halákem. Zápas v St. Louis nakonec dospěl až do druhého prodloužení a to rozhodl opět Havlát, druhá hvězda utkání.

Phoenix v úvodu zápasu ztratil Radima Vrbatu, který v základní části vstřelil 35 gólů. Hned ve druhém střídání narazil elitního střelce na mantinel chicagský Andrew Shaw a nejlepší střelec Phoenixu kvůli nespecifikovanému zranění odstoupil. Do konce zápasu za něho naskakoval ve dvou formacích kapitán Shane Doan. V prodloužení pak další český útočník Martin Hanzal rozhodl zápas gólem v 70. minutě.

New York Rangers jako nejlepší tým Východní konference po základní části vstup do play off zvládli. V prvním utkání s Ottawou si postupně Rangers vypracovali náskok 4:0, Ottawa v závěru dvěma góly konečné skóre korigovala. Jednu asistenci si připsal Milan Michálek.

Druhý zápas Východní konference Boston - Washington byl na góly chudý. V základní hrací době branka nepadla, domácí rozhodli o důležité první výhře až v 63. minutě, kdy se prosadil Chris Kelly.

Stanleyův pohár, 1. kolo:

Východní konference:

New York Rangers - Ottawa Senators 4:2
(1:0, 2:0, 1:2) - stav série 1:0
Branky: 13. Callahan, 37. Gáborík, 40. B. Boyle, 43. B. Richards - 51. Alfredsson (M. MICHÁLEK), 58. Condra. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18 200.
Brankáři: Lundqvist - C. Anderson.
Čeští hráči: MILAN MICHÁLEK (OTT): odehraný čas 20:44, plus/minus +1, 2 střely, FILIP KUBA (OTT): odehraný čas 20:31, plus/minus -1, 4 trestné minuty, 3 střely.

Boston Bruins - Washington Capitals 1:0 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série 1:0
Branka: 62. Ch. Kelly. Střely na branku: 30:17. Diváci: 17 565.
Brankáři: Thomas - Holtby.
Čeští hráči: DAVID KREJČÍ (BOS): odehraný čas 20:19, plus/minus 0, 4 trestné minuty, 0 střel - ROMAN HAMRLÍK (WAS): odehraný čas 20:15, plus/minus 0, 0 střel.

Západní konference:

St. Louis Blues - San Jose Sharks 2:3 po prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1) - stav série 0:1
Branky: 41. a 48. Berglund - 27. a 84. HAVLÁT, 55. A. Desjardins. Střely na branku: 42:34. Diváci: 19 333.
Brankáři: A. Niemi - Halák.
Čeští hráči: ROMAN POLÁK (STL): odehraný čas 21:12, plus/minus -1, 1 střela, VLADIMÍR SOBOTKA (STL): odehraný čas 20:18, plus/minus -1, 1 střela - MARTIN HAVLÁT (SJS): odehraný čas 21:30, plus/minus 0, 2 trestné minuty, 4 střely.

Phoenix Coyotes - Chicago Blackhawks 3:2 po prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 28. Pyatt, 38. Vermette, 70. M. HANZAL (KLESLA) - 5. Toews, 60. Seabrook. Střely na branku: 34:45. Diváci: 17 138.
Brankáři: M. Smith - Crawford.
Čeští hráči: MICHAL ROZSÍVAL (PHX): odehraný čas 28:03, plus/minus 0, 2 střely, ROSTISLAV KLESLA (PHX): odehraný čas 19:16, plus/minus 0, 2 střely, RADIM VRBATA (PHX): odehraný čas 0:30, plus/minus 0, MARTIN HANZAL (PHX): odehraný čas 17:39, plus/minus 0, 2 trestné minuty, 6 střel.