Aktualizováno 3.4. 2012 08:17

Gólman Neuvirth nezabránil prohře Washingtonu, hosty sestřelil Stamkos

Gólman Michal Neuvirth nezabránil prohře Washingtonu 2:4 na ledě Tampy Bay. Hosté drželi nerozhodný stav až do předposlední minuty, jenže poté začal úřadovat nejlepší střelec soutěže Steven Stamkos.

Klíčový hráč Tampy nejprve v čase 58:57 vstřelil rozhodující gól na 3:2 a připsal si 57. zásah v sezoně. Dvě vteřiny před závěrem třetí části přidal další trefu. V té době už byl Neuvirth na střídačce a sledoval marnou snahu svých spoluhráčů o vyrovnání.

Český brankář si připsal celkem 23 úspěšných zásahů a po duelu byl zklamaný. Capitals sice zůstali na poslední postupové pozici ve Východní konferenci, ale nejbližší pronásledovatel Buffalo má odehrán o jeden zápas méně. "Je to těžká ztráta. Bojovali jsme, ale nedopadlo to dobře, takže musíme myslet na další zápas," pravil Neuvirth.

Ve druhém utkání tým Los Angeles přestřílel Edmonton a po výhře 2:0 si upevnil první místo v Pacifické divizi, které na konci základní části zajišťuje postup do play-off.

NHL - výsledky z noci na úterý:

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 59. a 60. Stamkos, 38. Purcell, 38. Hedman - 33. Sjomin, 57. Chimera. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19 204. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas a připsal si 23 úspěšných zákroků.

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. Vojnov, 58. King. Střely na branku: 37:19. Diváci: 18 118.

11. Calgary Flames 80 35 16 29 194:222 86
12. Minnesota Wild 79 34 10 35 173:219 78
13. Anaheim Ducks 79 33 11 35 195:219 77
14. Edmonton Oilers 80 32 9 39 210:233 73
15. Columbus Blue Jackets 79 27 7 45 190:255 61

Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů, na prvních třech místech každé konference jsou vítězové jednotlivých divizí, bez ohledu na počet bodů, x znamená jistou účast v play-off.

Při rovnosti bodů dvou a více týmů rozhoduje: vyšší počet vítězství v normální hrací době či prodloužení (bez výher v samostatných nájezdech), vyšší počet bodů získaných ve vzájemných zápasech.