Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nhl lady byng memorial trophy

Gentleman v ponožkách! Šoumen Hudler si došel pro trofej bez bot

Jiří Hudler a Lady Byng Memorial Trophy
Zdroj: Twitter
Jiří Hudler a Lady Byng Memorial Trophy

Jiří Hudler se v NHL stal historicky prvním českým držitelem Lady Byng Trophy udělované nejslušnějšímu hráči sezóny. A z hokejistů oceněných na středečním galavečeru v Grang Garden Aréně v Las Vegas byl také jedním z nejzábavnějších.

Asi ještě nikdy v historii se nestalo, aby si vítěz přišel na pódium pouze v ponožkách. Hudler ano. Byly laděné do klubových barev Calgary a olomoucký rodák své neobvyklé obutí vysvětlil následovně: "Omlouvám se, že jsem bez bot. Tohle je Las Vegas."

V pozdějších rozhovorech svůj prohřešek proti etiketě uvedl na pravou míru. "Kupoval jsem si oblek až tady a boty jsem ještě neměl rozšlapané. Seděl jsem tady hodinu a půl. Myslel jsem, že udělování Lady Byng Trophy bude prvním bodem programu, ale nebylo. Jak je vidět, je to nejdůležitější cena," zakončil vysvětlení dalším žertíkem.


Také po nástupu na pódium pokračoval v odlehčeném tónu, když přečetl několik textových zpráv týkajících se dalších nominovaných z řad Flames (trenér Bob Hartley získal Jack Adams Award, útočník Johnny Gaudreau prohrál souboj o Calderovu trofej s floridským Aaronem Ekbladem). Ve druhé části proslovu ale Hudler naladil do vážného tónu.


"Prožil jsem letos nejlepší den svého života, když se nám 7. ledna narodila dcera Anna Josefine. Sportovní trofeje jsou úžasná věc, ale život je život a já miluji svou dceru," řekl zjihlým hlasem.


 


Kritériem pro zisk Lady Byng Trophy je nejen nízké číslo v kolonce trestných minut, ale také kvalitní výkony na ledě. Hudler v právě skončené sezóně tohle vše splňoval. Na lavici hanby zamířil pouze sedmkrát, se 76 body byl přitom osmým nejproduktivnějším mužem sezóny. V hlasování sportovních novinářů tím předčil jak čtyřnásobného držitele ocenění a svého bývalého spoluhráče z Detroitu Pavla Dacjuka, tak Anžeho Kopitara z Los Angeles.


"Vím, že Wayne Gretzky získal tuhle trofej pětkrát. Vím, že je udělována od roku 1925. Vím, že jsem prvním českým hráčem, který ji vyhrál, a to je jediné, co mě teď zajímá," prokázal Hudler znalost ligové historie.


Další zpravodajství z prostředí zámořského hokeje najdete na NHLNEWS.CZ

 

Pavel Krupička, nhlnews.cz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:35

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

Celý Program