nhl lady byng memorial trophy

Gentleman v ponožkách! Šoumen Hudler si došel pro trofej bez bot

Jiří Hudler a Lady Byng Memorial Trophy
Zdroj: Twitter
Jiří Hudler a Lady Byng Memorial Trophy
Téma:
NHL

Jiří Hudler se v NHL stal historicky prvním českým držitelem Lady Byng Trophy udělované nejslušnějšímu hráči sezóny. A z hokejistů oceněných na středečním galavečeru v Grang Garden Aréně v Las Vegas byl také jedním z nejzábavnějších.

Asi ještě nikdy v historii se nestalo, aby si vítěz přišel na pódium pouze v ponožkách. Hudler ano. Byly laděné do klubových barev Calgary a olomoucký rodák své neobvyklé obutí vysvětlil následovně: "Omlouvám se, že jsem bez bot. Tohle je Las Vegas."

V pozdějších rozhovorech svůj prohřešek proti etiketě uvedl na pravou míru. "Kupoval jsem si oblek až tady a boty jsem ještě neměl rozšlapané. Seděl jsem tady hodinu a půl. Myslel jsem, že udělování Lady Byng Trophy bude prvním bodem programu, ale nebylo. Jak je vidět, je to nejdůležitější cena," zakončil vysvětlení dalším žertíkem.


Také po nástupu na pódium pokračoval v odlehčeném tónu, když přečetl několik textových zpráv týkajících se dalších nominovaných z řad Flames (trenér Bob Hartley získal Jack Adams Award, útočník Johnny Gaudreau prohrál souboj o Calderovu trofej s floridským Aaronem Ekbladem). Ve druhé části proslovu ale Hudler naladil do vážného tónu.


"Prožil jsem letos nejlepší den svého života, když se nám 7. ledna narodila dcera Anna Josefine. Sportovní trofeje jsou úžasná věc, ale život je život a já miluji svou dceru," řekl zjihlým hlasem.


 


Kritériem pro zisk Lady Byng Trophy je nejen nízké číslo v kolonce trestných minut, ale také kvalitní výkony na ledě. Hudler v právě skončené sezóně tohle vše splňoval. Na lavici hanby zamířil pouze sedmkrát, se 76 body byl přitom osmým nejproduktivnějším mužem sezóny. V hlasování sportovních novinářů tím předčil jak čtyřnásobného držitele ocenění a svého bývalého spoluhráče z Detroitu Pavla Dacjuka, tak Anžeho Kopitara z Los Angeles.


"Vím, že Wayne Gretzky získal tuhle trofej pětkrát. Vím, že je udělována od roku 1925. Vím, že jsem prvním českým hráčem, který ji vyhrál, a to je jediné, co mě teď zajímá," prokázal Hudler znalost ligové historie.


Další zpravodajství z prostředí zámořského hokeje najdete na NHLNEWS.CZ

 

Související témata:
Pavel Krupička, nhlnews.cz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Ostrava

   14:50 15:00
   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

   22:40

   Basketbal: Russell Westbrook - Rychlé ruce 2015 - 2020

Celý program