Gólman Neuvirth první hvězdou utkání

Fleischmann rozhodl přestřelku v Calgary, hokejisté New Jersey padli v prodloužení

Tomáš Fleischmann
Zdroj: isifa.com

Útočník Floridy Panthers Tomáš Fleischmann vstřelil vítěznou branku svého celku v divoké přestřelce na ledě Calgary. Naopak hokejisté New Jersey ztratili v prodloužení body ze zápasu, ve kterém dvakrát vedli.

Diváci v aréně Calgary Flames viděli strhující zápas. Skóre se přelévalo jako na houpačce. Během prvních dvou třetin padlo osm branek, po čtyřech na obou stranách. V polovině posledního dějství šla Florida do vedení brankou Campbella, čtyři minuty před koncem třetí části byl ale stav po gólu Stajana opět nerozhodný. Jen o pár desítek vteřin později si však před branku domácích najel Tomáš Fleischmann a prostřelil ležící obránce i gólmana Hillera.

Další zápas bez výhry má za sebou New Jersey. Proti favorizovaným newyorským Islanders přitom Ďáblové dvakrát vedli. Ani jeden kanadský bod Patrika Eliáše, který asistoval u úvodní branky Zajace z dvanácté minuty druhé třetiny, však nakonec na plný bodový zisk nestačil. Newyorčanům se podařilo dohnat i druhou ztrátu a v prodloužení rozhodli gólem Tavarese.

První hvězdou utkání se stal gólman Buffala Michal Neuvirth, přestože jeho tým prohrál na ledě Tampy Bay 2:1. Neuvirth dlouho držel naděje svého celku nad vodou, když kryl celkem pětačtyřicet střel.

Výsledky NHL - pátek:
New York Islanders – New Jersey – 3:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)
Branky: 42. Bailey, 54. a 64. Tavares – 32. Zajac (Eliáš), 48. Gomez

Toronto – Columbus – 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Bozak, 15. Winnik, 17. Kessel, 18. a 59. Van Riemsdyk – 4. a 24. Johansen

Edmonton – Chicago – 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Pouliot, 14. Roy, 27. Petry, 57. Jakupov, 58. Hall – 8. a 26. Saad

Calgary – Florida – 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Branky: 3. a 57. Stajan, 17. a 29. Brodie, 23. Bäcklund – 5. Huberdeau, 14. Boyes, 23. Bergenheim (Fleischmann), 38. Hayes, 50. Campbell, 57. Fleischmann

Tampa Bay – Buffalo – 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Filppula, 55. Stamkos – 21. McCormick

• 23:35 01:30

Fotbal: Minnesota United FC - Real Salt Lake