Aktualizováno 14.7. 2015 19:17
můj dům můj hrad! Finále Stanley Cupu

Fanoušci Chicaga, na finále v hale Tampy máte vstup zakázaný!

Příznivci Blackhawks si na případnou cestu směrem na jih mohou nechat zajít chuť. Tedy alespoň pokud nemají přátele s trvalým pobytem ve státě Florida, již by jim lístky mohli obstarat.

Na internetových stránkách Lightnings totiž v případě zájmu o lístky narazíte v příslušné sekci na následující upozornění: "Amalie Arena je situovaná ve městě s názvem Tampa Bay. Prodej lístků na tuto událost tedy bude vymezen pouze pro rezidenty z Floridy. Ověření proběhne na základě adresy uvedené při zřizování vaší kreditní karty. Všechny ostatní poptávky, které nebudou z této vymezené oblasti, budou bez upozornění a jakýchkoliv náhrad zrušeny." 

 

Celkem přísné vyjádření nemyslíte? Že by se zástupci vítěze Východní konference báli nájezdů hokejových fanoušků Chicaga, kteří by vytvořili hostujícímu týmu domácí kulisu?

 

Patrně ano. Další webové prohlášení totiž přichází s ještě větší restrikcí. Kromě tradičních míst v hledišti zamířilo ještě výše. A to doslova. Luxusní lóže a VIP salónky totiž nesmí navštívit nikdo, kdo by na sobě měl byť jen minimální kus chicagských týmových barev.

 

"Držitelům lístků do Chase Club a Lexus Lounge je dovoleno pouze takové oblečení, které odpovídá klubovým barvám Tampy Bay Lightning, nebo neutrálnímu vzoru. Ti, kteří budou mít na sobě barvy hostujícího týmu, budou před vstupem do těchto prostor požádáni o jejich odložení."

 

Deník The New York Times přišel se zajímavou informací, ve které odhaluje počet těchto VIP míst. Dohromady se jedná o 1 390 míst, což dělá zhruba 7 procent z celkové kapacity tamního stánku. Proč tedy tolik povyku pro případně značně minimální podporu venkovního týmu?

 

Zajímavé také je, že v případě odmítnutí bude divák vykázán z prémiových míst a poslán na ´obyčejné´ místo kdekoliv v hale. O tom, jak konkrétní místo ale vytvoří, není nikde ani zmíňka. Na finále Stanley Cupu totiž zívající sedačky rozhodně nečekejte.

 

Víceprezident pro komunikaci Bill Wickett se za tento tah ale rozhodně omlouvat nehodlá. "Chceme vytvořit co největší domácí podmínky a za naší politiku se nestydíme. S fanoušky Tampy žijícími mimo oblast Floridy komunikujeme. Dostali jsme řadu e-mailů a telefonátů. Pokud se nám ozvou, nemáme problém jim lístek prodat," dodal záhy.

 

A zámořské servery hned přišly se zajímavou hypotézou. Kdyby si lístek do čestné lóže koupil třeba Michael Jordan nebo Barack Obama a měli na sobě dres Blackhawks, tak je ochranka vyhodí? Zápasy číslo 1, 2 a případně také 5 a 7 tak budou čistě diskriminační záležitostí. Vytěží z toho domácí něco? 

 

Sledujte od středeční noci v přímých přenosech na Nova sport a VOYO.

 

 

Martin Kasparides TN.cz