Expert Lener o NHL: Jágr se určitě prosadí, ale více věřím Krejčímu

Téma:

Slavný veterán Jaromír Jágr je jednou z největších hvězd nadcházejícího ročníku NHL. Podle slov šéftrenéra českého svazu ledního hokeje Slavomíra Lenera se na něm kladně projeví i to, že poslední tři sezony strávil na širším kluzišti v Rusku.

Sám Jágr několikrát mluvil o tom, že osobní statistiky ho už dávno nezajímají, že jeho hlavním cílem je pomoci týmu Philadelphie v honbě za dobrým umístěním. Je ovšem jasné, že nejlepší Evropan v historii NHL bude pod pečlivým drobnohledem fanoušků i celé hokejové veřejnosti. Přípravu měl vynikající, ve třech zápasech zaznamenal šest bodů za čtyři góly a dvě asistence, přesto se najde hodně kritiků, kteří české legendě předvídají neúspěch.
 

"Jardovi Jágrovi už párkrát moc nevěřili, on ale vždycky dokázal, že se umí připravit na ten správný moment. A to je to nejdůležitější. Proto nevidím velké riziko, že by svou formu třeba načasoval nějak moc brzy a pak mu v play-off došly síly. Ten respekt, který měl před odchodem z NHL, si jistě získá zpátky. Myslím, že sezonu bude mít dobrou," věří Slavomír Lener, který Jágra trénoval na zlaté olympiádě v Naganu.

Podle něj by paradoxně mohlo být jeho výhodou, že v zámoří tři roky nepůsobil a hrál na evropských kluzištích širších rozměrů. "I když jsem nevěřil, že mu ruská liga pomůže, tak se tak stalo. Musel tam začít víc bruslit a postavil se k tomu čelem. Zapracoval na kondici, aby tu ligu zvládl i po této stránce. Co v Rusku nabyl, se mu teď vrátí. Bruslařsky na tom bude velice dobře," nepochybuje Lener.
 

Kdyby si však měl vsadit na nejproduktivnějšího Čecha v NHL, místo Jágra by tipnul ostrostřelce Davida Krejčího z Bostonu. "Myslím, že Jarda to nebude mít tak lehké jako před sezonou, určitě se ale prosadí. On má na to, aby hrál ve špičce. Více však věřím Davidovi. Ten pokud půjde stejnou cestou jako v minulé sezoně, tak se ještě zlepší. Pokud tedy bude zdravý. Je otázka, jestli oba dokážou absolvovat celý ročník," přemítá šéftrenér ČSLH.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Pozorně nebude sledovat jen výkony těchto dvou hvězd, ale samozřejmě i všech ostatních krajanů. "Ta soutěž bude z českého pohledu velmi zajímavá. A nejen kvůli Jardovi, ale i spoustě dalších hráčů. Je tam hodně kluků, kteří přestoupili do týmů, kde mají šanci něco dokázat. Máme hodně želízek v ohni a to je jen dobře," poznamenal Lener.
 

Že kvůli tomu pojede na mistrovství světa málo hráčů z NHL, se neobává. "Tak pesimisticky bych to zase neviděl. Za poslední roky to většinou bývá tak, že je národnímu mužstvu k dispozici zhruba polovina hráčů z NHL. Věřím, že to bude zase podobné. Navíc šampionát tentokrát začne o týden později než letos, což otevírá větší možnost pro ty, kteří vypadnou v prvním kole play-off," uzavřel bývalý kouč Sparty či švédského Linköpingu.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   15:05 16:55
   16:55

   Czech rally 2020 (1)

   17:20

   Rychlá kola (7)

   17:45

   Hokej: Jaroslav Pouzar - 1.český vítěz Stanley Cupu

   18:05

   NHL Classic games: Chicago Black Hawks - Edmonton OilersVítezný gól Jaroslava Pouzara ve Finále Konference Clarence Campbella (3.5.1983)

   19:50

   Element (417)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   15:00 16:50
   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:45

   Nova Cup - Most

   19:00

   NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   20:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

Celý program