VIDEO DEVILS - FLYERS 5:2

Eliáš vs. Voráček. Souboj nejlepších Čechů v NHL vyhrál Ďábel Patrik

Patrik Eliáš slaví svou trefu proti Philadelphii.
Zdroj: Getty Images

Oba zářili, ale radovat se mohl jen jeden z nich. Hokejový útočník Patrik Eliáš vstřelil v NHL svůj devátý gól v sezoně, na další přihrál a výrazně tak přispěl k výhře New Jersey nad Philadelphií 5:2. V dresu poražených si připsal gól a asistenci Jakub Voráček.

Souboj dvou nejproduktivnějších českých útočníků v lize (Voráček má 31 bodů, Eliáš 27) tak skončil nerozhodně.

Daleko spokojenější ale mohl být po zápase Eliáš, jehož tým vybojoval třetí výhru z posledních čtyř zápasů, v tabulce Východní konference si upevnil sedmou příčku a odskočil jedenáctým Flyers na rozdíl šesti bodů.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Oba Češi se prosadili hned v úvodu zápasu. Eliáš po dvou minutách hry otevřel skóre večera, Voráček v 10. minutě vyrovnal na 1:1. Ještě do první přestávky ale domácí Devils získali dvougólový náskok, ve druhé třetině přidali další gól a když v úvodu třetí třetiny Adam Henrique zvýšil svou druhou trefou v utkání na 5:1, bylo rozhodnuto.

Na první místo Východní konference se díky čtvrté výhře v řadě vyhoupl Montreal, který porazil Ottawu 4:3 po samostatných nájezdech. Jednou asistencí k triumfu Canadiens přispěl Tomáš Plekanec, který tak bodoval v pátém z posledních šesti utkání.

Výsledky NHL:
Montreal - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech, Calgary - Detroit 5:2, New Jersey - Philadelphia 5:2.