Eliáš přihrál na vítězný gól New Jersey, Prospal se trefil za Rangers

New Jersey porazilo před vlastními diváky Pittsburgh 2:1 po prodloužení, vítězný gól vstřelil v 64. minutě Ilja Kovalčuk, kterému nahrál Patrik Eliáš.

Ďáblové se dostali do vedení ve 24. minutě. Zajac se zmocnil puku ve středním pásmu, protlačil se s ním až před bránu a backhandem prostřelil Johnsona. Tučňáci, jenž v sestavě stále postrádali kapitána Crosbyho, ale dokázali rychle odpovědět. Kennedy svým patnáctým zásahem v sezoně překonal Brodeura a začínalo se od začátku.

Dramatický duel dospěl nakonec až do prodloužení. V něm byl vyloučen na hákování Zbyněk Michálek a domácí početní výhodu využili. Rolston vypálil od modré, jeho dělovka se od zadního mantinelu vrátila před bránu, Eliášovu dorážku ještě stačil Johnson zneškodnit, kotouč se však vrátil k českému útočníkovi, ten jej naservíroval Kovalčukovi , který z voleje do poloodkryté klece ukončil zápas. Hráči Devils tak pokračují ve skvělém tažení. Z posledních dvanácti utkání jedenáctkrát vyhráli. Na osmou Carolinu aktuálně ztrácejí devět bodů.

Trefa Václava Prospala z jedenácté minuty položila základ k výhře New Yorku Rangers nad Ottawou. Na gól českobudějovického odchovance navázali Jezdci v prostřední periodě. Gólmana Andersona pokořili v rozmezí pouhých dvanácti sekund Zuccarello a Anisimov. Dvoubodový zisk pro celek z Manhattonu ještě pojistil ve 43. minutě Stepan. Senátoři stihli už jen kosmeticky upravit výsledek. O čisté konto připravil Lundqvista ruský obránce Gončar. Rangers tak poskočili v tabulce Východní konference na sedmou příčku.

NHL - výsledky z noci na sobotu:

Anaheim Ducks - Dallas Stars 4:3 po prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 10. 46. a 65. Višňovský, 59. Selänne - 23. Benn, 31. Burish, 39. Eriksson. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12 883.

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 2:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. Zajac, 65. Kovalčuk (ELIÁŠ) - 26. Kennedy. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17 625.

Ottawa Senators - New York Rangers 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 45. Gončar - 11. PROSPAL, 27. Zuccarello, 27. Anisimov, 43. Stepan. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 497.

Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 1. Toews, 10. Bickell, 43. R. Johnson, 44. Bolland, 48. P. Kane - 7. E. Staal, 53. Skinner. Střely na branku: 29:20. Diváci: 21 830.

Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 9. Jokinen, 9. Iginla, 29. R. Bourque, 31. Glencross - 4. Rivet, 22. Vermette (VORÁČEK), 47. HEJDA (VORÁČEK). Střely na branku: 28:40. Diváci: 19 289.

11. Anaheim 65 35 5 25 182:190 75
12. Minnesota 65 34 6 25 169:171 74
12. Columbus 64 31 7 26 176:191 69
13. St. Louis 64 28 9 27 175:189 65
14. Colorado 64 26 8 30 184:219 60
15. Edmonton 65 22 8 35 164:214 52

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů, na prvních třech místech v konferencích jsou vedoucí týmy jednotlivých divizí bez ohledu na počet bodů, do play off postupuje z každé konference osm týmů.)