STANleY CUP

Druhé finále bude ve stejných sestavách! Prosadí se Češi?

Ondřej Palát
Zdroj: NHL media
Ondřej Palát v dresu Tampy Bay

Chicagský Joel Quenneville po prvním úspěšném vystoupení svých svěřenců ve finále Stanley Cupu nemá důvod zasahovat do vítězné sestavy, ale jednu změnu zvažuje. Jeho protějšek Jon Cooper ponechá kádr v takovém složení, v jakém odehrál předešlý zápas. Utkání č. 2 se hraje v noci ze soboty na neděli.

Malým otazníkem, jenž svítil v hlavě trenéra Jestřábů, je Trevor van Riemsdyk. Mladý obránce odehrál úvodních osmnáct zápasů základní části, ale poté si poranil kolenní čéšku. Když byl po vyléčení poslán na farmu do Rockfordu, přišly další zdravotní problémy. Teď už je po operaci zápěstí zase v pořádku, posledních pět utkání sledoval z tribuny.

 

"Je jedním z těch hokejistů, kteří můžou být delší dobu mimo a stejně hrají po návratu velice dobře," myslí si o kolegovi zadák Johnny Oduya.

 

Stejného mínění byl ještě ve čtvrtek i Quenneville. "Když za nás hrál, nasazovali jsme ho proti nejlepším řadám soupeřů, i v závěru třetin. Tvořil hru, bořil hru, byl zodpovědný. Překvapivě hrál na vyšší úrovni, než jsme od něho očekávali."

 

O den později už se šéf lavičky Hawks vyjadřoval opatrněji. "Víme, že je k dispozici, ale pravděpodobně dostane vzadu šanci stejná skupina jako minule," oznámil Quenneville. Což znamená další pořádný zápřah pro čtveřici Duncan Keith, Niklas Hjalmarsson, Johnny Oduya a Brent Seabrook a sekundární výpomoc od Kylea Cumiskeyho a Davida Runblada.

 

Pokud jde o ofenzívu, k jedné změně muselo Chicago sáhnout už před prvním zápasem, kdy zraněného Bryana Bickella narychlo nahradil novopečený otec Kris Versteeg. Ten by měl ve druhé formaci po boku Mariána Hossy a Brada Richardse nastoupit i dnes večer.

 

Tampa úvodní duel až na dvouminutový interval v závěru třetí třetiny, kdy dvakrát inkasovala, zvládla dobře. Do podoby jednotlivých formací tedy Jon Cooper zasahovat nebude.

 

"Na našem výkonu se nechalo najít dost pozitiv. Byli jsme v závěru pasivní, ale druhý den jsme si sedli a trenéři nás u videa upozornili na detaily, kde jsme nebyli tak dobří," nechává nakouknout do zákulisí kapitán Steven Stamkos. "Tahle parta se v sezóně dokázala vždycky zvednout, takže nečekám, že by to teď bylo jiné."

 

První kolo s Detroitem zahájili Lightning porážkou 2:3, ale navázali přesvědčivou výhrou 5:1. Na semifinálovou prohru 1:2 s NY Rangers odpověděli vysokým vítězstvím 6:2. Z osmi porážek, které v letošním play off utrpěli, se jim v sedmi případech hned povedla odveta. V základní části byli jediným týmem, jenž neprohrál tři zápasy v řadě.

 

"Proto jsme došli až do finále," říká trenér Cooper. "Vždycky, když stojíme před výzvou, se ukáže, jak umíme držet pohromadě. Víme, že z procentuálního hlediska jsme se několikrát vzepřeli trendu, ale to vítězné týmy dělají."

 

Druhé utkání finálové série můžete sledovat na Nova Sport a Voyo v neděli ráno od 1:15.

nhlnews.com TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program