pověsil brusle na hřebík

Další hrdina z Nagana to balí. Špaček ukončil kariéru

Téma:

Hokejový obránce Jaroslav Špaček završil ve 38 letech aktivní hráčskou kariéru. K oddálení závažného rozhodnutí ho neobměkčily ani nabídky z Philadelphie či Plzně.

Populární “Špágr“ patřil k nejlepším českým obráncům své generace. Na kontě má tři tituly mistra světa i vítězství na olympijských hrách v Naganu, zato mu chybí Stanley Cup. A i když měl nabídku z Philadelphie Flyers, rozhodl se na vývoj v NHL nečekat a pověsit brusle na hřebík.
 

“Nechával jsem si nějaké procento, že se vrátím do Ameriky, ale pak jsem si při tenisu natrhnul sval v lýtku. Říkám si aha, únava materiálu. To mě nalomilo, do toho přišla výluka v zámoří. Tak jsem nad svým hokejem udělal kříž,“ prohlásil Špaček v rozhovoru pro deník Sport.


Jaroslav Špaček uměl zastoupit i gólmana:

 

 

Kariéru si mohl prodloužit v kádru “Indiánů“. Generální manažer klubu Martin Straka ho přemlouval, aby za Západočechy nastoupil aspoň v pár zápasech, ale se svou nabídkou nepochodil.
 

“Stráča a trenéři mě přesvědčovali, ať jdu za ně hrát. Střídali se na mně pěkně, ale okamžitě slyšeli moje ne. Už stačilo. V garáži jsem chodil kolem báglu s výstrojí, ani jsem se na něj nepodíval. Jedu kolem stadionu a nenapadlo mě zastavit se. Udělal jsem dobře, jsem naprosto spokojen, hokej mi vůbec nechybí,“ ujistil statný zadák.
 

Naposledy oblékal dres Caroliny, mnohem výraznější stopu však zanechal v klubech jako Florida, Buffalo nebo Montreal. "Ani hokejově to v Carolině nebylo nejhorší, dohlížel jsem na mladší beky, ale byl jsem pětkrát mimo kvůli zdraví. V mém věku se vracet, hrát dva, tři týdny a znovu být na marodce, to se těžko kouše,“ uzavřel Jaroslav Špaček.

tn.cz / hum

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   09:05 11:00
   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2018

   09:00 11:00
   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

Celý program