video krásný večer

ČTYŘI GÓLY góly pro legendu! Okposo je věnoval Trottierovi

Brian Trottier a Kyle Okposo
Zdroj: isifa.com
Brian Trottier a Kyle Okposo
Téma:

Kdepak Crosby, nebo Malkin. Tu noc si užil hlavně Kyle Okposo, ale také legendární Brian Trottier. New York Islanders ho pozvali, aby vhodil úvodní buly zápasu Islanders - Pittsburgh. A Kyle Okopso dal na jeho počest čtyři góly!

Trottier patřil k hlavním strůjcům zlaté generace Islanders, kteří vyhráli v letech 1980-1983 čtyři Stanley Cupy v řadě. On sám dokázal dát hned dvakrát 5 gólů za zápas a možná tím inspiroval současnou vycházející hvězdu.
 

"Byl kdysi tak trochu mým rádcem," přiznal Kyle Okposo po zápase s Pittsburghem, kdy překonal Marca-Andre Fleuryho hned čtyřikrát a v průběhu třetí třetiny zaznamenal čistý hattrick.


 


"Když jsem přišel do NHL v roce 2006 jako nováček, tak mi trochu promlouval do duše a zvedal sebevědomí. Vyprávěl mi, jak on sám bojoval, aby se prosadil. Dnes měl svůj den a já se ho opravdu snažil napodobit,"
říkal vděčně hrdina večera.
 

Islanders otočili zápas s Pittsburghem během poslední třetiny čtyřmi góly a vyhráli 6:3. "Byla to Kylova neuvěřitelná noc," dodal John Tavares, který svému parťákovi z útoku hned tři góly připravil. "Hraje v pohodě a dokáže si vytvořit spoustu šancí. Bylo jen otázkou času, kdy se něco takového stane. Na druhou stranu, že se mu to povedlo zrovna dnes večer, je opravdu skvělé," usmíval se kapitán Islanders.
 

A v čestné lóži si Brian Trottier užíval a vzpomínal na léta, kdy on sám válel. Ve své 18 let dlouhé kariéře vyhrál 6 Stanley Cupů. Pro Islanders získal čtyři a nakonec pomohl ke dvěma trofejím i Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL News

   18:45 19:00
   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

 • Nova Sport 2

  • Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   18:45 19:15
   19:15

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

Celý program