video krásný večer

ČTYŘI GÓLY góly pro legendu! Okposo je věnoval Trottierovi

Brian Trottier a Kyle Okposo
Zdroj: isifa.com
Brian Trottier a Kyle Okposo

Kdepak Crosby, nebo Malkin. Tu noc si užil hlavně Kyle Okposo, ale také legendární Brian Trottier. New York Islanders ho pozvali, aby vhodil úvodní buly zápasu Islanders - Pittsburgh. A Kyle Okopso dal na jeho počest čtyři góly!

Trottier patřil k hlavním strůjcům zlaté generace Islanders, kteří vyhráli v letech 1980-1983 čtyři Stanley Cupy v řadě. On sám dokázal dát hned dvakrát 5 gólů za zápas a možná tím inspiroval současnou vycházející hvězdu.
 

"Byl kdysi tak trochu mým rádcem," přiznal Kyle Okposo po zápase s Pittsburghem, kdy překonal Marca-Andre Fleuryho hned čtyřikrát a v průběhu třetí třetiny zaznamenal čistý hattrick.


 


"Když jsem přišel do NHL v roce 2006 jako nováček, tak mi trochu promlouval do duše a zvedal sebevědomí. Vyprávěl mi, jak on sám bojoval, aby se prosadil. Dnes měl svůj den a já se ho opravdu snažil napodobit,"
říkal vděčně hrdina večera.
 

Islanders otočili zápas s Pittsburghem během poslední třetiny čtyřmi góly a vyhráli 6:3. "Byla to Kylova neuvěřitelná noc," dodal John Tavares, který svému parťákovi z útoku hned tři góly připravil. "Hraje v pohodě a dokáže si vytvořit spoustu šancí. Bylo jen otázkou času, kdy se něco takového stane. Na druhou stranu, že se mu to povedlo zrovna dnes večer, je opravdu skvělé," usmíval se kapitán Islanders.
 

A v čestné lóži si Brian Trottier užíval a vzpomínal na léta, kdy on sám válel. Ve své 18 let dlouhé kariéře vyhrál 6 Stanley Cupů. Pro Islanders získal čtyři a nakonec pomohl ke dvěma trofejím i Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:05 23:50

   NBA: Vzpomínkový zápas Kobyho Bryanta

   23:50

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   01:20

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

   03:05

   NHL: Calgary Flames - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   FAI World Drone Racing Championships

 • Nova Sport 2

  • 23:15 01:00

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   01:00

   UFC The Walk (3)

   01:25

   FAI World Drone Racing Championships

   01:55

   NBA – akce měsíce

   02:05

   NBA: Miami Heat - Boston Celtics

   09:00

   Fotbal: Aston Villa - Leicester City

Celý Program