CO SE DĚJE?! V NHL zemřel další hokejista, třetí za čtyři měsíce!

Wade Belak
Zdroj: Oficiální zdroj
Wade Belak (vlevo)
Téma:

Bývalého hokejistu NHL Wadea Belaka našli ve středu mrtvého v apartmánu torontského hotelu One King West & Residence.

Další smrt zasáhla hokejovou NHL. V noci na dnešek byl v hotelovém pokoji nalezen pětatřicetiletý Kanaďan Wade Belak, který nedávno ukončil kariéru. Příčina jeho úmrtí není známa.

 

Smrt dalšího bitkaře

 

Hokejový univerzál Belak, který byl schopen hrát v obraně i v útoku, ukončil svou aktivní kariéru 8. března tohoto roku. Učinil tak poté, co ho vedení Nashvillu Predators umístilo v únoru na listinu nechráněných hráčů, odkud ho neangažoval žádný jiný klub.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Oblíbený bitkař Belak absolvoval v NHL celkem 549 zápasů v dresech pěti týmů Colorada, Calgary, Toronta, Floridy a Nashvillu. Na konto si připsal 33 bodů (8 +25) a 1263 trestných minut. Ve své poslední sezoně absolvoval 15 zápasů bez bodového zápisu s 18 trestnými minutami. Po skončení kariéry dostal od svého posledního klubu Nashvillu Predators místo v managementu klubu, měl být i účastníkem nejbližší edice krasobruslařské show "Battle of the Blades" televizní stanice CBC.
 

Jeho smrt byla těžkou ránou pro řadu bývalých spoluhráčů. "Wade byl jedním z nejzábavnějších chlapíků, které jsem kdy potkal. Nemohu tomu uvěřit. Mé myšlenky a modlitby jsou s jeho rodinou," prohlásil útočník Nashvillu Blake Geoffrion.
 

"Nemám slov. Odpočívej v pokoji , můj příteli," napsal na Twitteru veterán Owen Nolan, který s Belakem hrál v Torontu. A pozadu nezůstal ani komisař NHL Gary Bettman. "Ztratili jsme hráče, který každou minutu své kariéry dělal čest jménu NHL. Naše srdce jsou nyní s Wadeovou rodinou a jeho přáteli. Zkrátka se všemi, kteří teď cítí tu strašnou prázdnotu," uvedl v oficiálním prohlášení.
 

Belakova smrt je již třetím úmrtím hráče NHL během letošní letní přestávky. Už 13. května zemřel útočník NY Rangers Derek Boogard, kterému se stala osudným kombinace silných léků proti bolesti a alkoholu. O tři měsíce později 15. srpna našli mrtvého pro změnu útočníka Winnipegu Jets Ricka Rypiena, jenž trpěl depresemi. 

 

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program