BYLI HODNĚ VIDĚT

Češí zářili. Hudler řídil obrat, Nestrašil zažil nejplodnější zápas

Jiří Hudler a Calgary
Zdroj: isifa.com

Českým hokejistům se v NHL extrémně dařilo. K vítězství dotáhli své týmy Jiří Hudler a Tomáš Plekanec, zářili také mladíčci v dresu Caroliny Andrej Nestrašil a Michal Jordán.

Třiadvacetiletý Nestrašil prožil nejplodnější zápas v rámci své premiérové sezony v NHL. Nejrve v sedmé minutě otevřel skóre a v utkání ještě na dvě branky přihrál. Gólem a asistencí se blýsknul i jeho spoluhráč Michal Jordán. Carolina porazila Ottawu vysoko 6:3. Nestrašil byl zvolen první hvězdou utkání. Jordán třetí.

Jiří Hudler řídil obrat hokejistů Calgary. Flames prohrávali s Bostonem 1:3. Díky dvěma gólům českého útočníka srovnali a nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení. Vsetínský odchovanec byl stejně jako Andrej Nestrašil vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Tomáš Plekanec rozhodl o vítězství Montrealu v Detroitu. Dlouhou dobu bezbrankový zápas rozlousknul trefou v 58. minutě a následně ještě přihrál na gól do prázdné branky. Český útočník si vysloužil třetí hvězdu utkání

• 23:00 23:30