ČERVENÉ PEKLO v Calgary: Postup zařídil dvěma góly Hudler

Jiří Hudler
Zdroj: NHL media
Jiří Hudler

Po jedenácti letech se Calgary znovu podívá do druhého kola play off a může za to hodně děkovat Jiřímu Hudlerovi. Český frajer zaznamenal dvě branky a dvě asistence a výrazně tím pomohl k vítězství 7:4.

Nástup do utkání přitom Flames měli katastrofální, neuběhlo ani deset minut a prohrávali 0:3. Jonas Hiller ze tří soupeřových střel dvakrát inkasoval a přepustil místo Karrimu Rämövi, toho při přesilovce přivítal přesnou tečí Radim Vrbata.

17

Červené peklo v Calgary a Jiří Hudler - 7

Hodnocení:

Za dalších šestnáct minut ale bylo srovnáno. Jeden gól vstřelil Michael Ferland ještě před odchodem do šaten, další dva připravil po přestávce pro své mladé spoluhráče Hudler. Nejprve těžil z důrazu českého útočníka Sean Monahan, poté zužitkoval jeho přihrávku Johnny Gaudreau. Kosatky šly ale znovu do vedení, a tak se ve 47. minutě musel olomoucký rodák při početní výhodě proměnit v zakončovatele.

Druhou branku přidal v závěru do opuštěné klece při power play Canucks. K té se hosté uchýlili poté, co Matt Stajan v čase 55:43 po zmatcích v soupeřově obraně poslal Plameny poprvé do vedení. Svojí druhou brankou v utkání pečetil výsledek Ferland.

Svěřenci Boba Hartleyho zvítězili v sérii 4:2 a v dalším kole se utkají s Anaheimem.

Petr Mrázek v sobotu dokonale uzemnil všechny střelce Tampy Bay. Díky osmadvaceti zákrokům českého brankáře a čtyřem gólům na opačné straně se Detroit potřetí v sérii ujímá vedení. Postup do dalšího kola může stvrdit v pondělí na vlastním ledě.

Druhé kolo play off si zahraje Chicago. O svém postupu rozhodli Blackhawks vítězstvím 4:3 nad Nashvillem v zápase, o kterém se ještě dlouhou bude hovořit. Šest branek padlo během úvodní třetiny, rozhodující z hole Duncana Keitha necelé čtyři minuty před sirénou.

V sérii mezi Washingtonem a NY Islanders si na postupujícího budeme muset počkat do sedmého zápasu. Šestý se odehrál na Long Islandu a pro Ostrovany to možná bylo poslední vystoupení v Nassau Coliseum, po prázdninách se stěhují do Brooklynu. Pokud se s dlouholetým působištěm opravdu loučili, provedli to stylově, vítězstvím 3:1.

NY Islanders – Washington 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky:
7. Tavares, 51. Kuljomin, 60. Clutterbuck - 20. Carlson. Stav série: 3:3.

Tampa Bay - Detroit 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky:
20. Sheahan, 36. Miller, 56. Dacjuk, 59. DeKeyser. Stav série: 2:3.

Chicago – Nashville 4:3 (3:3, 0:0, 1:0)
Branky:
11. Sharp, 13. Toews, 20. Kane, 57. Keith – 2. a 9. Neal, 12. Cullen. Stav série: 4:2.

Calgary – Vancouver 7:4 (1:3, 2:1, 4:0)
Branky:
18. a 60. Ferland, 47. a 60. HUDLER, 22. Monahan (HUDLER), 26. Gaudreau (HUDLER), 56. Stajan – 3. McMillan, 8. Hansen, 10. VRBATA, 31. Sbisa. Stav série: 4:2.