Bude Slovák Hossa po finále Stanley Cupu největším nešťastníkem NHL?

Téma:

Marián Hossa loni v touze vyhrát Stanley Cup odešel z Pittsburghu do Detroitu. Teď se oba kluby potkají ve finále znovu a Hossův příběh bude největší novinářskou atrakcí.

Slovenský hokejista Marián Hossa si dobře pamatuje, jak loni seděl po finálovém zápase číslo šest v kabině a přemýšlel, co dál. Na ledě v tu chvíli stále ještě hráči Detroitu vozili nad hlavou Stanley Cup a on jen zklamaně se svěšenou hlavou koukal do koberce. Někdy v tu chvíli se asi rozhodl.

Přijal horší podmínky, jen aby získal Stanley Cup

Pittsburghský generální manažer Ray Shero mu nabízel pětiletou smlouvu za obrovský balík peněz. Nabízel mu, že bude hrát v útoku vedle hvězdného Sidney Crosbyho. Nabízel mu, že bude součástí nadějného týmu, který bude chtít vyhrát Stanley Cup. Splnil by mu téměř cokoliv, jenže Hossa všechno odmítl. V touze získat nejcennější hokejovou trofej udělal přestupovou piruetu: dohodl se na smlouvě právě s Detroitem.

"Když jsem porovnával ty dva týmy, měl jsem pocit, že s Detroitem mám větší šanci vyhrát,“ říká Hossa. Proto přistoupil pouze na roční kontrakt, nevadilo mu ani to, že dostane méně peněz. Prostě ho hnala touha za Stanley Cupem.


Teď se stalo to nejhorší, co se Hossovi stát mohlo. Jestli si někdo nepřál opakované finále Detroit – Pittsburgh, pak to byl rozhodně on. "Je to ironická situace, že jsem změnil klub a opět se opakuje to samé finále a já jsem teď v jiném týmu,“ řekl Hossa tn.cz přímo v Detroitu.

Bude to nejhorší, nebo nejlepší Hossovo rozhodnutí?

Pokud tentokrát vyhraje Pittsburgh, bude to znamenat, že Hossa udělal nejhorší životní rozhodnutí. Kvůli možnosti sáhnout si na Stanley Cup odešel z Pittsburghu do Detroitu a teď by sledoval radost bývalých spoluhráčů.


"Prostě to beru tak, že jsem čtyři vítězství od Stanley Cupu a pokusím se udělat všechno pro to, abych ho pomohl vyhrát,“ říká odhodlaně Hossa. Je to jeden z největších příběhů, které budou novináři ve finále sledovat.

Finále živě na NOVA Sport

Přímé přenosy z celého finále Stanley Cupu můžete sledovat exkluzivně na stanici NOVA Sport. Zápas číslo 1 začíná v noci ze soboty na neděli ve 2:00 hodiny.

Roman Jedlička TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 02:05
   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program