Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa velké otázky

Zůstane NHL bez bitek? Zámořská liga možná přijde o své koření!

Témata:

Hokejová NHL možná přijde o své koření, tedy ostré střety a pěstní souboje, které diváci za mořem tolik milují. Parta bývalých hráčů podala žalobu na vedení soutěže. Vadí jim, že NHL dostatečně nechrání hokejisty před otřesy mozku!

Hokej - to není hra pro slečinky. A NHL to jenom potvrzuje. Pěstní souboje jsou na denním pořádku. Týmy dodnes zaměstnávají hráče, kteří neumějí moc hokej, ale jsou skvělí bitkaři. A když se do sebe pustí, hala šílí a diváci křičí nadšením.
 

"Já si myslím, že pro většinu té haly je to show. Gól, hit nebo bitka - to zvedne diváky ze sedaček," říká David Kočí, bývalý bitkař NHL.


VIDEO: KDYŽ SE PORVE RADKO GUDAS
 


 

Za tuhle show ale platí hokejisté krutou daň. Tvrdé zákroky a bitky mnohdy končí těžkými otřesy mozku. Jen pro zajímavost - hokejisté prý dostanou za sezonu až tisíc ran do hlavy.
Veterán Jamie Macoun nedávno šokoval přiznáním, že po otřesech mozku si občas nemůže vzpomenout ani na jména svých dětí.


Parta bývalých hráčů si proto řekla, že tohle musí skončit. Zažalovali NHL, která prý nedostatečně chrání hokejisty. S tím ale vedení soutěže nesouhlasí.


VIDEO: STANE SE , ŽE SE DO BITKY ZAPOJÍ I TRENÉŘIAnketa

Chcete, aby v NHL zůstaly bitky?


Hlasovalo 225 lidí. (Muži: 225 | Ženy: 0)
"Jsme naprosto spokojeni s tím, jak liga i hráčská asociace otázku bezpečnosti řeší," tvrdí Bill Daly, zástupce šéfa NHL.
Disciplinární komise, kterou navíc vede bývalý drsňák Brendan Shanahan, je přísnější. Dbá na pravidla a trestá. Hráči si při bitce nesmějí sundat přilbu. Ani to ale nestačí.


Stačí si vzpomenout na největší klenot NHL Sidneyho Crosbyho. Z tohoto zákroku si odnesl těžký otřes mozku, který ho připravil o více než půl sezony. Bývalé hvězdy NHL Lindros, LaFontaine a Primeau musely dokonce předčasně ukončit kariéru.


VIDEO: NEJHŮŘE LETOS DOPADL GEORGE PARROS 

"Co se týká bitek. Myslím si, že ty se v zámoří nezakáží. Fanoušci to vyžadují. V zámoří speciálně. A je to i takové řekněmě - koření NHL," myslí si komentátor NOVA Sportu Štěpán Sokol.
 

Nedávno řešila podobnou kauzu NFL a tam šli hráči ještě dál. Za zranění a otřesy mozku chtěli zpětně vyplatit peníze. Spor vyhráli a vedení soutěže muselo vyplatit dohromady 765 milionů dolarů.


VIDEO: RVÁT SE UMÍ I BRANKÁŘI


ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: Stade Reims - Racing Strasbourg

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   12:00

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   12:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 10:45 11:00

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   FIVB Vídeň - Highlights

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   12:00

   Cape Pioneer Trek

   12:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   13:00

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

Celý Program