Publikováno 29. 5. 2015
šok nabídli málo?

Bluesmani mají smůlu. Sobotka se do NHL vracet nechce!

Vladimír Sobotka
Zdroj: isifa.com
Vladimír Sobotka

Kontinentální liga se může v jednom minisouboji považovat za vítěze nad NHL. Podařilo se jí - konkrétně Avangardu Omsk - udržet ve svých řadách Vladimíra Sobotku, který měl ve své tříleté smlouvě s ruským klubem klauzuli, že po každé sezóně může zvážit návrat do zámoří.

"Včera jsem měl rozhovor s Vladimírem Sobotkou a dohodli jsme se, že zůstane hráčem našeho klubu ještě jednu sezónu," potvrdil na oficiálních stránkách Avangardu jeho prezident Vladimir Šalajev. "Podmínky z minulého roku zůstávají nezměněny. Vladimír řekl, že za naše mužstvo hraje rád, je spokojený s časem na ledě a cítí důvěru trenérů. Stal se jedním z lídrů týmu a může se maximálně realizovat."


Třebíčský rodák v právě skončené sezóně KHL skončil s 38 body na čtvrtém místě klubových statistik, přitom vynechal sedm zápasů kvůli zranění. V play off ho problémy s třísly pustily jen do čtyř utkání ze dvanácti, které Omsk sehrál, než byl ve druhém kole vyřazen Kazaní.


"Klub i naši fanoušci jsou šťastní, že hráč Sobotkova formátu bude nadále působit v Omsku. Vladimír v minulé sezóně ukázal, že jsme neudělali chybu, když jsme ho získali. Očekáváme od něho stejné výkony i v příštím ročníku,"
dodává Šalajev.


Pokud by touhle dobou za rok některá ze stran změnila názor a Sobotka by se vrátil do Severní Ameriky, náležel by nadále St. Louis. K Bluesmanům ho váže roční smlouva za 2,7 miliónu dolarů, jejíž výši určila loňská arbitráž.

nhlnews.cz TN.cz