VIDEO OSMAŠEDESÁTKA VÁLÍ

A zase ten Jágr! Kladenský Ďábel rozhodl proti Kings a dotáhl se na legendy

Jaromír Jágr
Zdroj: Getty Images

Hvězdný útočník Jaromír Jágr zase dokázal, jak moc je důležitý pro New Jersey. V NHL se střelecky prosadil už ve třetím zápase za sebou. Tentokrát v prodloužení rozhodl o výhře New Jersey 2:1 na ledě Los Angeles. Byla to už jeho devátá trefa sezony a hlavně 690. kariéry. Jágr tak vyrovnal na deváté příčce historické střelecké tabulky Maria Lemieuxe a v počtu vítězných tref se s 121. zásahy dotáhl na držitele rekordu Gordie Howea.

Jágr byl v úvodu nastaveného času vyloučen za faul na Dustina Browna, který byl ovšem rovněž potrestán za filmování a dvě minuty se hrálo ve třech.

Po návratu z trestné lavice se Devils dostali do rychlého protiútoku, Marek Židlický v útočném pásmu počkal na svého spoluhráče, uvolnil ho přesnou přihrávkou a Jágr před odkrytou brankou nezaváhal.

Podívejte se na vítěznou trefu Jaromíra Jágra proti Los Angeles:

Sundal rukavici, jednou zapumpoval zaťatou pěstí a jel se radovat se spoluhráči. Pro Jágra to byl zároveň už 121. vítězný gól, čímž v této statistice dohnal na prvním místě dalšího legendárního útočníka Gordieho Howea.

"Dostal jsem přihrávku zády k brance, takže jsem neviděl gólmana ani bránu. Věděl jsem jen, že musím puk podržet dostatečně dlouho a pak se to vždy dává pod břevno, to mi ale moc nejde. Já měl jedinou šanci, vydržet co nejdéle trpělivý. Abych byl upřímný, branku jsem fakt neviděl," popsal Jágr rozhodující moment.

Brankář Marek Mazanec vychytal v NHL třetí výhru v řadě, když 24 zákroky dovedl Nashville k vítězství v Torontu 4:2. Dvaadvacetiletý mladík tak navázal na úterní duel v Detroitu, v němž vychytal premiérové čisté konto a předchozí zápas s Chicagem, ve kterém stejně jako ve čtvrtek inkasoval pouze dvakrát.

Poprvé Mazanec kapituloval v 6. minutě, kdy jej přesnou střelou pod břevno z levého kruhu pro vhazování překonal Peter Holland.

Pak ale českobudějovický rodák zavřel branku a jeho tým i díky třem gólům ve druhé třetině postupně otočil skóre až na 4:1. Podruhé Mazanec lovil puk ze sítě až v 56. minutě poté, co nestačil na tečovanou střelu od modré čáry.

Smolný večer naopak prožil další český gólman Ondřej Pavelec, jenž inkasoval pět gólů při prohře Winnipegu s Chicagem 3:6. Dlouho přitom držel naděje Jets na úspěch, v první třetině zneškodnil několik šancí a z dvanácti střel inkasoval pouze jednou.

Ještě po druhé třetině svítilo na ukazateli vyrovnané skóre 3:3. Nerozhodný stav pak Blackhawks zlomili dvěma slepenými góly v úvodu třetí třetiny, výhru následně pečetil v poslední minutě při power-play trefou do prázdné branky Patrick Sharp.

V osmi dosud dohraných zápasech se z českých hokejistů střelecky prosadil pouze Martin Hanzal z Phoenixu, jenž v duelu s Coloradem svou sedmou trefou v sezoně vyrovnával v 51. minutě na 2:2. Kojoti nakonec v utkání získali bod po prohře 3:4 v prodloužení, vítězný gól vstřelil v poslední minutě nastavení v přesilové hře Ryan O'Reilly.

Statistika NHL:

Boston - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Campbell, 39. Söderberg - 19. a rozhodující sam. nájezd Roy, 37. Backes. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.565.

Toronto - Nashville 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 6. Holland, 56. Kadri - 37. a 45. C. Smith, 23. Jones, 32. Cullen. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:28. Diváci: 19.256.

Philadelphia - Buffalo 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 35. a 36. Read, 50. Lecavalier, 60. Hartnell - 19. Myers. Střely na branku: 46:30. Diváci: 19.973.

Detroit - Carolina 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 1. a 56. Nyquist, 23. Helm, 49. Kronwall - 33. a 60. Sekera, 26. Bellemore (Dvořák). Střely na branku: 47:27. Diváci: 20.066.

Dallas - New York Rangers 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 29. Robidas, 49. Chiasson - 7. Nash, 42. Kreider, 42. Moore. Střely na branku: 43:27. Diváci: 15.127.

Phoenix - Colorado 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 38. Stone, 51. Hanzal (Klesla), 55. Vermette - 21. Mitchell, 36. Benoit, 57. McLeod, 65. O'Reilly. Střely na branku: 44:30. Diváci: 12.285.

Edmonton - Florida 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. a 59. Eberle, 27. Gagner, 31. Perron - 37. Upshall. Střely na branku: 35:25. Diváci: 16.839.

Winnipeg - Chicago 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)
Branky: 24. Ladd, 24. Ellerby, 34. Byfuglien - 18. P. Kane, 24. Saad, 32. Toews, 44. Marián Hossa, 46. B. Smith, 60. Sharp. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 77,1 procenta. Střely na branku: 25:33. Diváci: 15.004.

Los Angeles - New Jersey 1:2 v prodl (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 47. Justin Williams - 46. Carter, 63. Jágr (Židlický). Střely na branku: 35:15. Diváci: 18.118.

San Jose - Tampa Bay 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 4. a 32. Wingels, 19. Stuart, 45. Burns, 45. Marleau - 48. Johnson (Palát). Střely na branku: 36:37. Diváci: 17.562.

Vtip, nebo nová kariéra? Jágr ukázal, v jakém sportu chce na olympiádu. Hokej to není...

Dietář Jágr u zdravé stravy vydržel měsíc: Vrací se k jitrnicím a prejtu!