Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 5. 2012

O startu Zbyňka Michálka na MS rozhodne manželka

Témata:

Hokejový obránce Pittsburghu Zbyněk Michálek by se mohl přece jenom objevit v dresu české reprezentace na mistrovství světa. Původně měl totiž Michálek asistovat u porodu svého potomka, který se ale nakonec dostal na svět dříve, než bylo v plánu.

Zadák "Tučňáků" dával dlouho najevo, že na letošní mistrovství nepojede, neboť čeká v té době přírůstek do rodiny. Náhoda tomu ovšem chtěla, že nakonec možná přece jen poletí.
 

"Naděje, že brácha na šampionátu bude, je podle mě docela velká. Dcerka se mu měla narodit až za dva týdny, ale přišlo to dřív, konkrétně v pondělí," usmál se hvězdný útočník Ottawy Milan Michálek, který se spolu s oporou Bostonu Bruins připojil v úterý v Praze k národnímu mužstvu. Talentovaný Petr Mrázek se coby třetí gólman Česka pro mistrovství bude trenérům hlásit až ve středu.
 

Aby se co nejdřív připojil i Zbyněk Michálek, si jeho bratr Milan bere za svůj úkol. "Už jsem ho přemlouval a ještě určitě budu. Hodlám mu zavolat co nejdřív," konstatoval zkušený foravrad a dodal: "Opravdu bych si moc přál, aby Zbyněk jel. Myslím, že by to pomohlo mně osobně i celému týmu. Znovu říkám, že možnost, že by na mistrovství nakonec hrál, je celkem značná. Ale uvidíme, rozhodující slovo nejspíš bude mít jeho manželka," rozesmál se tahoun Ottawy.
 

Zpráva o Zbyňku Michálkovi pochopitelně nadchla také kouče Aloise Hadamczika. "Už jsem Zbyňkovi napsal zprávu s gratulací a vzkazem, že bych ho chtěl do týmu. Teď čekám na odpověď," podotknul reprezentační trenér. Je mu ale jasné, že konečné stanovisko nemusí přijít hned.
 

"Zbyněk se nejdřív musí vyrovnat s těmi povinnostmi doma, až potom se zapojí do tréninku a odehraje zbytek mistrovství. Je to stejné, jako když čekáme na hráče z druhého kola play-off NHL," připojil Hadamczik.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ten nezpomněl ocenit přínos Milana Michálka, jenž se dal do přemlouvání "z té druhé strany". "Je dobré, aby pomohl každý člověk, který to může nějak ovlivnit. Já jsem se Zbyňkem mluvil hned, když Pittsburgh vypadl. Jednoznačně mi řekl, že by chtěl jet, ale že se to v něm pere, protože rodit mají 12. května. Tak uvidíme," uzavřel Alois Hadamczik.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Columbus Blue Jackets

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:25

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   11:50

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   12:20

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   12:50

   Spartan Race – Kutná Hora

Celý Program