Tento gól řadím pochopitelně nejvýše, komentoval Rachůnek senzační vyrovnání

Obrovský podíl na tom, že si čeští hokejisté po čtyřech letech zahrají o zlato na světovém šampionátu, má obránce Karel Rachůnek.

V semifinále německého šampionátu Růžičkův výběr sice krátce před koncem se Švédy prohrával 1:2. Při hře bez brankáře se však Rachůnek necelých osm vteřin před koncem dostal ke kotouči a bombou z mezikruží propálil gólmana Seveřanů Gustavssona. Po následném prodloužení dokonali Češi obrat v samostatných nájezdech.
 

Podívejte se na animaci všech gólů zápasu:

"Kuba Voráček s Kubou Klepišem skvěle vybojovali puk v rohu a dostali ho ke mně. Bylo to velmi šťastné, ale jsem hrozně rád, že to tam padlo," radoval se autor gólu, který ani patnáct sekund před koncem třetí třetiny neztrácel naději.
 

"Pořád jsem věřil, že se to nějak odrazí a že to vyrovnáme. Jsem šťastný, tento gól pochopitelně řadím v kariéře úplně nejvýše," doplnil nadšeně.
 
Rachůnek prožívá dvojí radost, hokejovou i tu z narození dcerky
 
Zadák moskevského Dynama se jel ihned po vstřelení branky radovat k české hráčské lavici. "Sešla se tu výborná parta kluků, která dostala šanci zahrát si na mistrovství světa. Všichni pracují pro tým, takže to byla prostě taková reakce," poznamenal zkušený bek, jenž aktuálně prožívá dvojnásobné štěstí. Ve čtvrtek se mu totiž narodila dcera.
"Seběhlo se to hrozně rychle. Narodila se tři týdny před termínem. Je to moje druhé dítě. Jsem hrdý na děti i manželku. Na jedné straně bych teď chtěl být strašně moc s rodinou. Na druhé straně, když se to tady takhle zvrtlo, tak jsem rád, že tu jsem. Manželka je mojí velkou oporou, vždycky byla a bude," prohlásil spokojeně Rachůnek, který gól věnoval právě čerstvě narozenému dítěti.
 
O soupeři českých hokejistů ve finále rozhodne souboj mezi domácím Německem a Ruskem. Čeští hokejisté však zápas sledovat nebudou.
 
"Máme za sebou strašně moc těžkých utkání. Půjdeme na hotel odpočívat. Muselo by se stát něco nepředvídatelného, aby Rusové nepostoupili. Myslím si, že budeme hrát s nimi. Mají na papíře asi nejsilnější tým na tomto mistrovství, ale my je zkusíme potrápit," dodal Rachůnek.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 18:30

   Fotbal: Salford City - Leeds United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Element (411)

   20:30

   NHL - akce měsíce

   20:40

   NHL - Individuální trofeje

 • Nova Sport 2

  • 16:45 17:00

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   17:00

   Finálová série NBA 2017

   18:45

   Marc Márquez - fenomén MotoGP

   20:00

   Tipsport Premier League 2020

   23:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Šipkařský slang II

   23:05

   World Darts Championship 2020

Celý Program