V Omsku jsou lidé zvyklí nadávat, říká o výměně trenéra Červenka

Roman Červenka
Zdroj: Mediafax
Téma:

Na úterní sraz české hokejové reprezentace dorazil do vysočanské O2 areny i nejlepší střelec mezinárodní Kontinentální ligy Roman Červenka. Ten se v pondělí dozvěděl nemilou událost, vedení Avangardu totiž odvolalo z trenérské funkce jeho krajana Rostislava Čadu.

V minulé sezoně byl Omsk suverénním vládcem základní části KHL, v té nynější už to tak slavné není. Momentálně je klub ze Sibiře v soutěži až šestý, což vedlo šéfy klubu k odvolání vyhlášeného demokrata Čady. Spekuluje se o tom, že jeho místo na střídačce zaujme bývalý kouč Omsku a vyhlášený bouřlivák z Finska Raimo Summanen.
 

"Žádné podrobnosti o tom nevím. Dozvěděl jsem se, že končí trenéři, v té době jsem však byl už v Česku a bez informací. Trošku mě to překvapilo, ale na druhou stranu zase ne tak moc. Dobře vím, jaký tlak a ambice jsou v Omsku. To, že jsme ve své konferenci třetí, je zkrátka málo," řekl novinářům Červenka.
 

K výměně trenéra se nechtěl příliš vyjadřovat, nicméně mu je jasné, že návrat neoblíbeného Summanena je skutečně na pořadu dne. A to i přesto, že měl konflikty s hráči a pod krkem chytil také samotného Jaromíra Jágra. "Co na to můžu říkat? Jsem hráč a tohle je práce vedení, já s tím nemůžu nic dělat. Myslím si, že jelikož už v klubu není generální manažer Bardin, který tehdy Summanena vyhodil, kouč se asi opravdu vrátí. Byli jsme pod ním první v základní části a hráli dobrý hokej, takže reálné to je," podotknul rychlonohý útočník.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Nepopírá, že brněnského rodáka Čady mu je líto. "Hlavní problém je, že jsme moc nevyhrávali doma. Lidí v Omsku, jak fanoušci, tak i lidi seshora, jsou prostě zvyklí nadávat. Minulou sezonu jsme byli pořád první, takže očekávání je veliké," poukázal Červenka, který se od začátku sezony musí vypořádat s faktem, že mu v lajně chybí hvězdný parťák Jaromír Jágr. Ten totiž v létě Omsk opustil a zamířil zpátky do NHL, kde posílil Philadelphii.
 

"Teď je to pro mě těžší, protože hraju hlavně s Rusákama. Jsou to výborní hokejisté, ale ta komunikace už je horší. Když má člověk v útoku Čecha, navíc někoho jako je Jarda, tak se mu hraje prostě líp. Na spoustě věcí se s ním domluvím mnohem snáz než s cizincem," usmál se bývalý forvard Slavie.
 

I když si ho v Rusku hodně cení a pro Omsk je klíčovým hráčem, stále nepřestává snít o kariéře v NHL. Podle všeho se jeho odchod za moře už blíží. "Mám nějakou vizi a cíl, za kterým jdu už delší dobu. Ale ještě je brzy o tom přemýšlet. Sezona je teprve v polovině a já bych byl rád, kdyby dobře dopadla," podotknul Červenka a dodal už konkrétněji: "NHL jsem chtěl hrát vždycky a to pořád zůstává. Vidím to tak, že tam půjdu i s dvoucestnou smlouvou, ale teď nechci nijak předbíhat."

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   FCSB - FC Slovan Liberec

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program