ŠOKUJÍCÍ SVĚDECTVÍ! Popálený Galimov VYŠEL Z TROSEK PO SVÝCH!

Témata:

Neuvěřitelné svědectví dnes přinesl ruský tisk. Několik záchranářů potvrdilo, že na 80 procentech těla popálený ruský hráč Alexander Galimov odešel z trosek havarovaného letadla po vlastních nohou.

Ruský hokejista Alexandr Galimov, který přežil havárii letounu u Jaroslavle, vyšel z trosek po vlastních nohou. Píše to v pátek agentura RIA Novosti, která cituje policistu - záchranáře.

 

"Mysleli jsme si, že je to rybář, pak jsme zjistili, že je to člověk z letadla"

 

Alexander Galimov s palubním technikem Alexandrem Sizovem jako jediní přežili středeční pád letadla Jak-42, v jehož troskách zahynuli téměř všichni hokejisté týmu KHL Lokomotiv Jaroslavl, mezi nimi Češi Jan Marek, Karek Rachůnek a Josef Vašíček. Policejní důstojník, který dorazil na místo havárie, vypověděl, že Galimova zaznamenali ve vodě mezi troskami. "Na břehu a v řece ležely hořící trosky letadla. Jeden muž se brodil vodou ke břehu. Nejdříve jsme si mysleli, že to je nějaký rybář. Pak jsme ale zjistili, že to je člověk z letadla," cituje RIA policistu Dmitrije Konopleva.

 

Podívejte se na převoz popáleného Galimova do nemocnice:

 

 

"Byl popálený. Báli jsme se ho dotknout. Pak jsme ho ale popadli za lokty a zápěstí a vytáhli do člunu... Celý se třásl, říkal, že mu je zima. Zabalili jsme ho do deky," líčil policista.

 

Galimova se Sizovem poté převezli do popáleninového centra v Moskvě. Galimov má popáleniny na 80 až 90 procentech těla. RIA v pátek informuje, že stav obou mužů, kteří letecké neštěstí přežili, se do pátečního rána nezměnil. Jsou udržováni v umělém spánku. "Jejich stav zůstává extrémně kritický," řekl agentuře představitel ministerstva zdravotnictví.

 

Mezi tím se ale Galimov probral a mluvil s otcem. Jeho stav je ale nadále kritický, neboť pro pacienty s takovým rozsahem popálenin bývá nejhorší třetí a čtvrtý den. "Byl to nejtemnější den v historii našeho sportu," řekl o havárii šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 15:35

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

   16:25

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   18:10

   NHL News

   18:25

   Basketbal: Turk Telekom - UNET Holon

 • Nova Sport 2

  • 14:45 14:55

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

   17:55

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   19:55

   FISA World Rowing Coastal Championships

Celý Program