Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Slovenský hokejista Nagy se bude soudit s týmem HC Lev

Ladislav Nagy
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Slovenský hokejista Ladislav Nagy se bude soudit s týmem HC Lev kvůli tomu, že s ním klub působící v Kontinentální hokejové lize rozvázal smlouvu, i když byl zraněný.

V klubu skončili i obránce Tomáš Klouček i útočníci Stanislav Balán a Peter Ölvecký. Nagy tak neprožívá zrovna ideální konec roku. Na Štědrý den utrpěl v zápase s Atlantom Mytišči otřes mozku a na konci roku se dozvěděl o výpovědi. Místo v týmu mu nezachránila ani pozice čtvrtého nejproduktivnějšího hokejisty v týmu, když během 35 odehraných duelů zaznamenal 19 kanadských bodů (12+7).
 

"Jsem stále překvapený i zklamaný z toho, co se stalo. Nikdy jsem se ještě nesetkal s takovým jednáním. Ale život jde dál," prohlásil pro list Korzár Nagy a pokračoval: "Měl jsem spolu s Lubošem Bartečkem schůzku s manažerem klubu Sergejem Sošnikovem. Navrhl mi snížení platu o dvacet procent. Já jsem na to reagoval tak, že to asi nevezmu, ale že se o všem pohovořím s agentem a do tří dnů se uvidí. Už během druhého dne se mnou ale klub rozvázal smlouvu a vše poslali na vedení soutěže. Sergej Sošnikov mě k tomu navíc ještě obvinil, že mi nic není a předstírám zranění. To se mi tedy hodně nelíbilo. Utrpěl jsem otřes mozku, což mi potvrdili dva lékaři. Je to celé smutné, klub mě ani nedal na listinu zraněných," zvádí Korzár.
 

Vedení klubu HC Lev rozvázalo kontrakty před 31. prosincem s několika hráči. Propustilo je a musí jim zaplatit padesát procent z jejich smluv. Pokud by dalo výpověď hráčům až v lednu, muselo by jim vyplatit sto procent financí plynoucích z kontraktu. "Hodně hráčů v závěru roku přitlačili ke zdi, nedali jim na výběr. Ale za nikoho dalšího nemůžu mluvit. Každopádně já svojí situaci budu řešit soudně za pomoci svého agenta. Jsem zraněný, klub mi tak musí zaplatit ne padesát, ale sto procent. Může se tedy klidně stát, že i když nebudu za HC Lev hrát, tak dostanu plnou výši platuaž do konce sezony. Pokud tedy soud rozhodne v můj prospěch. Jsem po otřesu mozku, potvrdili to lékaři v Popradu i Košicích. Řekli mi, že dva týdny mám být mimo hru a klub mě nedal ani na listinu zraněných," dodal pro Korzár Ladislav Nagy, který se momentálně chce dát hlavně zdravotně do pořádku.
 

O jeho služby okamžitě projevily kluby HC Košice a HK Poprad.
 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:50

   NHL – akce měsíce

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   14:00

   Czech rally 2019 (4)

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program