Šílený kouč Summanen se do Omsku NEVRÁTÍ! Přijde Čech?

Téma:

Jedna z podmínek Jaromíra Jágra pro setrvání na Sibiři byla splněna. Cholerik Summanen už v Rusku trénovat nebude. Podle tamních médií je nejvážnějším kandidátem na uvolněný post Rostislav Čada.

Kontroverzní finský trenér Raimo Summanen se v příští sezóně do Omsku nevrátí. Vedení Avangradu rozhodlo, že hysterickému Finovi už neprodlouží smlouvu. To je jistě potěšitelná zpráva pro Jaromíra Jágra a většinu jeho spoluhráčů, ovšem tento postoj klubu ještě automaticky neznamená Jágrovo setrvání v týmu.

 

Kladenský rodák v pátečním rozhovoru pro Sovětskij sport dal zřetelně najevo obrovské zklamání ze závěru sezóny, kdy Summanenovo chování k hráčům přerostlo v psychické vydírání. "Tohle jsem ve své kariéře dosud nezažil a doufám, že už nezažiju. Summanen v play off prostě ztratil hlavu“, uvedl Jágr doslova.

 

Sám sebe obviňuje z toho, že své spoluhráče, kteří na něho spoléhali, nebránil mnohem dříve a důrazněji. Podle většiny ruských médií je ale další Jágrovo působení v Avangardu málo pravděpodobné.

 

Summanen sice dotáhnul Avangard k suverénnímu vítězství v základní části Kontinentální ligy, v play-off ale jeho tým skončil už ve čtvrtfinále v sérii s Magnitogorskem a poslední zápas proběhl bez finského trenéra, který nebyl připuštěn k mužstvu.

 

Novým horkým kandidátem na prestižní post se tak měl stát další Čech Rostislav Čada. Pětašedesátiletý trenér strávil převážnou část trenérské kariéry v cizině a v minulé sezoně dovedl podruhé k titulu slovenské Košice. Dohoda mezi Čadou a Omskem je údajně již na spadnutí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   FCSB - FC Slovan Liberec

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program