Říha souhlasí s odchody Jašina se Sušinským, nic osobního v tom prý není

Téma:

Zkušení ruští útočníci Alexej Jašin s Maximem Sušinským se stali nepotřební pro ruský celek SKA Petrohrad, který od léta vede český kouč Miloš Říha. Podle něj dostali zelenou k odchodu proto, že mužstvo potřebuje omladit.

S Říhovým vysvětlením se však příliš neslučuje fakt, že k sobě český kouč intenzivně lákal devětatřicetiletého Jaromíra Jágra, jenž nakonec zvolil návrat do NHL v dresu Philadelphie Flyers. Jašin se Sušinským jsou přitom ještě o něco mladší než česká legenda. "Oba by mohli učit naše hráče, ale důležitý je hlavně výsledek. A náš tým potřebuje změny, aby došlo k omlazení. Přišlo s tím vedení klubu a já si myslím to samé," nechal se slyšet Říha.
 

Ten vedl v minulosti několik let moskevský Spartak, který je úhlavním rivalem Petrohradu, a vyrojily se otázky, zda za odchodem Sušinského nejsou věci osobního charakteru. Bývalý kapitán SKA totiž kdysi utrousil několik nelichotivých poznámek na Spartak i na jeho kouče Říhu. "O nějakém vyřizování účtů v žádném případě nejde. Maxim je velmi dobrý hokejista a vůdce, ale osobně ho neznám," poznamenal bývalý kouč Sparty či Pardubic.
 

"Vyjádřit se příliš nemohu ani k Alexejovi, se kterým jsem se stihl pouze pozdravit. Měl jsem ale zprávy o tom, že je zraněný," uzavřel Říha. Jašinovi v klubu skončila smlouva a má namířeno do rodného Jekatěrinburgu, Sušinkij má ještě na rok platný kontrakt s Petrohradem. Pokud mu vedení klubu nenajde jiné adekvátní angažmá, bude ho muset vyplatit.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NBA - akce měsíce

   17:45 17:55
   17:55

   Basketbal: Galatasaray - Dinamo Sassari

   19:50

   NHL News

   20:00

   Rychlá kola (1)

   20:25

   Filip Salač - český talent v MotoGP

   20:50

   Sokolský běh republiky

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   16:10 17:55
   17:55

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   19:50

   Element (431)

   20:00

   Ligue 1 Highlights (20)

   20:55

   Fotbal: Olympique Marseille - RC Lens

   22:50

   NBA - akce měsíce

Celý program