Říha: Petrohrad mě angažoval proto, abych je přestal porážet

Téma:

Český trenér Miloš Říha vedl v ruské Kontinentální hokejové lize Chimik Voskresensk, Spartak Moskva a Atlant Mytišči a třikrát za sebou v play-off dokázal vyřadit ambiciózní SKA Petrohrad. Možná i proto jej vedení klubu v létě angažovalo.

Říha přivezl své nové svěřence do rodného Přerova k čtrnáctidennímu soustředění a k dispozici má třicet hráčů do pole a čtyři brankáře.
 

"Na ledě budeme hodně dělat bruslařskou kondici, takže jsme potřebovali spoustu hráčů, aby tréninky měly intenzitu. Rozdělíme se vždycky na dvě poloviny, jedna je v posilovně, další na ledě a pak se prohodí. Po těch čtrnácti dnech už přejdeme do kombinací a k herním činnostem,“ popisoval Říha.
 
Ten si udělal v Rusku za poslední roky velké jméno, po vyhazovu ze Spartaku Moskva jej loni okamžitě angažoval Atlant Mytišči a zkušený kouč dovedl podceňovaný klub až do finále KHL, kde v sedmi zápasech vzdoroval mistrovskému Salavatu Ufa.
 
Předtím ovšem v sedmi utkáních vyřadil Říha právě Petrohrad a řekl si tak možná o angažmá ve městě na řece Něvě. "To nevím, to byste se museli zeptat vedení klubu. Ale třikrát jsem je vyřadil v play-off, tak možná proto mě vzali k sobě, aby se to už neopakovalo,“ usmíval se Říha.
 
Ambice Petrohradu budou tradičně vysoké, ale Říha se je snaží tlumit. "Dělám to tak v každém ruském klubu, sezona je dlouhá a my se budeme určitě snažit v průběhu sezony mužstvo ještě doplnit,“ podotkl Říha.
 
"Nechci sebe a tým tlačit do nějakých konkrétních umístění. Prostě budeme hrát dobrý hokej a od toho se bude všechno odvíjet. Mohou se vám zranit čtyři hráči a rázem je vše jinak. Odešla nám celá první pětka, nemáme už takové hvězdy, takže je otázka, jak se mužstvo povede nastartovat. Věřím ale, že mladí se chytí své šance.“
 
V týmu Petrohradu v Přerově už chybějí dvě největší útočné hvězdy, zkušený Alexej Jašin a Maxim Sušinskij. Pravděpodobně nejlépe placení hráči si hledají nové angažmá. Zatímco Jašin se vrátí do NHL nejspíš do týmu New York Islanders, Sušinskij hledá angažmá v rámci KHL. "To bylo rozhodnutí vedení, pěti prezidentů a manažerů klubu. Tým chce tým omladit, proto odešli,“ prozradil Říha.

 

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: Galatasaray - Dinamo Sassari

   17:55 19:50
   19:50

   NHL News

   20:00

   Rychlá kola (1)

   20:25

   Filip Salač - český talent v MotoGP

   20:50

   Sokolský běh republiky

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   17:55 19:50
   19:50

   Element (431)

   20:00

   Ligue 1 Highlights (20)

   20:55

   Fotbal: Olympique Marseille - RC Lens

   22:50

   NBA - akce měsíce

   23:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

Celý program